Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Unijny Certyfikat COVID już w aplikacji mObywatel

Unijny Certyfikat COVID już w aplikacji mObywatel

2
Dodane: 3 lata temu

Od wczoraj dostępna jest aktualizacja aplikacji mObywatel. Wprowadza ona bardzo ważny w dzisiejszych czasach i potrzebny w przypadku podróżowania – Unijny Certyfikat COVID.

Jeśli jeszcze nie zaktualizowaliście swojej aplikacji, to zróbcie to niezwłocznie. Będziecie mogli dodać kolejny dokument do dowodu osobistego, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego od samochodu itp, w swoim telefonie.

Od weekendu zaczynają się wakacje, pomimo pandemii wielu z nas planuje jednak wyjechać za granicę. Unijny Certyfikat COVID (UCC) jest ważny we wszystkich państwach członkowskich UE, a także w Islandii, w Norwegii, Szwajcarii i Liechtensteinie.

Uwaga, wszystkie kraje unijne wprowadzą to rozwiązanie dopiero 1 lipca (z sześciotygodniowym okresem przejściowym).

Tutaj znajdziecie wszystkie informacje o certyfikacie.

Paszport Covidowy w iPhone Wallet i rządowa aplikacja do skanowania certyfikatów covidowych

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 2

Abstrahując od medycyny, to wiem tylko tyle że nie wierzy się politykom, z doświadczenia wiemy że nigdy nie mówią prawdy, tak jest i w tym przypadku. Sam nie dam sobie wstrzyknąć substancji, której następstwa są nieprzewidywalne. A paszport Covid to zaprzeczenie podstawowych praw nie tylko Polski, ale i samej Unii, dotyczących segregacji, niezależnie od powodu. Proszę mi tu nie wyjeżdżać że sytuacja nadzwyczajna, bo nie jest, proszę logicznie pomyśleć, czy taki numer by przeszedł bez masowego zastraszenia ludzi. Stara Rzymska zasada Divide Et Impera (dziel i rządź), nadal aktualna, i ma nie dobrze.

A ja sobie dałem wstrzyknąć i następstwa są zgodne z przewidywaniami: straciłem cierpliwość do idiotów, usiłujących podważyć swoim maleńkim rozumkiem consensus naukowy. Narażając przy tym innych. I wydłużając zadymę. Nie mają ani wiedzy, ani doświadczenia, ani badań. Ale jako elektrycy, informatycy czy piosenkarki uważają, że mają prawo rozpieprzać społeczeństwo, sabotując konieczne osiągnięcia medycyny. To jest główny, negatywny skutek szczepionki (przynajmniej u mnie): wku…wia mnie głupota prawie połowy społeczeństwa. A minęły dopiero 2 miesiące. Aż strach pomyśleć, jak nasilą się skutki za rok, kiedy ponownie się zaszczepię!