Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Apple „Unleashed” – najbliższy event odbędzie się 18 października o 19:00 CET

Apple „Unleashed” – najbliższy event odbędzie się 18 października o 19:00 CET

8
Dodane: 2 lata temu

Apple dzisiaj oficjalnie potwierdziło, że najbliższy event odbędzie się 18 października o godzinie 19:00 CET. Ponownie będzie to prezentacja wirtualna…

Spodziewam się na tym wydarzeniu przede wszystkim nowych MacBooków Pro z M1X, w rozmiarach 14″ i 16″. Plotki podpowiadają, że będą ekrany mini-LED, port HDMI, slot na karty SD, MagSafe dla ładowania i więcej. Co ważniejsze, ma nie być Touch Bara! To wszystko ma być opakowane w nowy design. Bardzo bym chciał, aby firma też wypuściła w końcu nowego Maca Mini z M1X…

Na deser zapewne zobaczymy też oficjalny debiut macOS Monterey, a może również AirPods 3.

Na co najbardziej czekacie?

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 8

No chyba przeczekałem erę z TouchBarem. Spoko. Super że wg przecieków wróci też MagSafe. Niby niewiele ale tu chodzi po prostu o użyteczność. Przez te wszystkie lata kilka razy MagSafe uratował mojego Maca przed lądowaniem na podłodze. Tak więc kupuje popcorn i mam nadzieje zobaczyć MBP z prockami Apple.

Na początku było mi szkoda Magsafe. Z czasem doceniłem możliwość naładowania komputera czymkolwiek z kablem USB C, a w zasadzie to nawet ładowarką od telefonu komórkowego.

W stanie idealnym można było wozić ze sobą jedną ładowarkę z kablem USB C to komputera, tabletu, słuchawek, w zasadzie wszystkim poza iPhone. Teraz dojdzie kolejny kabel z MagSafe, albo nawet kabel z zasilaczem, jeśli to zintegrują. To nie jest dobra zmiana.

UBS-C zostanie, więc prawdopodobnie też możliwość ładowania nim komputera.