Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu ZUGU wchodzi do Polski. Świetne obudowy dla iPadów

ZUGU wchodzi do Polski. Świetne obudowy dla iPadów

3
Dodane: 2 lata temu

Jeśli szukacie obudowy dla swojego iPada to popatrzcie na nowość na naszym rynku – ZUGU. ZUGU to z jednej strony pancerne, a z drugiej bardzo eleganckie case’y.

ZUGU to amerykańska firma (w zasadzie startup, ale po tylu latach chyba już warto napisać właśnie, że firma), która została założona w 2010. Od samego początku głównym założeniem Tima Angela, twórcy firmy, było stworzenie oryginalnych i przede wszystkim funkcjonalnych obudów do iPadów. Jednocześnie bardzo ważnym aspektem firmy była działalność charytatywna, która obecnie koncentruje się na fundowaniu stypendiów naukowych oraz budowaniu centrów edukacyjnych w Kolumbii.

Tymczasem, rzutem na taśmę, tuż przed świetami obudowy ZUGU dostępne są też na naszym rynku. Jest jeszcze szansa je kupić na prezent i dostać przesyłkę przed wigilią.

ZUGU przychodzą bardzo elegancko zapakowane, w minimalistyczne pudełka. W środku znajdziemy list od twórcy, a sama obudowa jest zawinięta w elegancki papier. Przypomina mi to pakowanie rękawiczek lub portfeli w ekskluzywnych sklepach.

Dla siebie wybrałem kolor czerwony, który jest bardzo przyjemny w naturalnym świetle. Kolor ten w ZUGU nazywany jest Cherry.

Od środka, od strony pleców obudowa ma delikatną, materiałową wyściółkę z herbem/stylizowanym logo ZUGU.

Co ciekawe obudowa ma dwa miejsca do mocowania, lub raczej przenoszenia Apple Pencil. Standardowe po stronie krawędzi iPada oraz na plecach, na zasadzie wsuwki.

Górne mocowanie nie przeszkadza w ładowaniu Pencila.

Krawędź obudowy jest wykonana z pancernego tworzywa, które jest czymś pomiędzy plastikiem, a gumą. Dzięki temu iPad w momencie upadku jest bardzo dobrze amortyzowany.

Tworzywo wykorzystane do zrobienia pokrywy i nóżki przypomina fakturą skórę. Jest bardzo przyjemne w dotyku. Dodatkowo na jednej krawędzi jest wystający kawałek, który ułatwia otwieranie.

ZUGU ma wygodny system ustawiania iPada. Możemy wybrać jeden z ośmiu kątów – od prawie pionowego ułatwiającego np oglądanie filmów, do prawie leżącego praktycznego przy pisaniu na klawiaturze ekranowej. iPad stoi stabilnie, ponieważ nóżka wchodzi w szczeliny i dodatkowo jest przytrzymywana przez magnesy.

Zaskoczyła mnie ta obudowa bardzo pozytywnie. Jest bardzo ładna i jednocześnie bardzo bezpieczna.

Trzymając ją w ręku mamy pewność, że nic nie stanie się naszemu iPadowi. Nawet upadek z większej wysokości powinien być odpowiednio zamortyzowany.

Fajnym dodatkiem funkcjonalnym obudowy ZUGU jest możliwość przyczepienia jej np do lodówki. iPad trzyma się solidnie. Jest to oficjalna funkcja obudowy, także możemy być spokojni, że iPad będzie bezpieczny.

Miałem możliwość też obejrzeć wersję brązową. Kolor, podobnie do mojego, też jest bardzo stonowany i elegancki.

Obudowy ZUGU znajdziecie w ZGSklep.pl.

★ ZUGU – Etui dla iPad Pro 12.9 Case (5th Gen) 2021 – brązowy, 449 PLN →

★ ZUGU – Etui dla iPad Pro 11 Case 2018/2020/2021 – czerwony, 399 PLN →

★ ZUGU – Etui dla iPad Air Gen 4 (2020) – 10.9 – czerwony, 399 PLN →

★ ZUGU – Etui dla iPad Mini Case (6th Gen) 2021, 299 PLN →

★ ZUGU – Etui dla iPad 10.2 Case (7th/8th/9th Gen) 2019/2020/2021 – czarny, cena 349 PLN →

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 3

super , ze się przyczepia do lodówki. MOżna sobie obejrzeć film w kuchni stojąc przed lodówką i namyślając się co zjeść. Albo…można gotować i patrzeć na lodówkę w ramach czytania przepisu. Albo…można sobie rzucić iPadem żeby się tak fajnie przylepiał…TYLKO KUR…czaki moja lodówka Sharp jest SZKLANA!

Bardzo wytrzymały i praktyczny case. Swój w wersji na iPada Pro 12.9″, zamawiałem ze stanów w 2018, od tamtej pory służy bardzo dobrze z jedynie drobnymi otarciami na krawędziach podstawki z magnesami.
Etui jest bardzo wytrzymałe i znacząco podnosi wygodę użytkowania iPada na kolanach lub na stole dzięki szerokiej i stabilnej podstawie. Magnesy są mocne, faktycznie spokojnie może wisieć na lodówce bez strachu, że spadnie. Główną wadą jest waga… samo etui waży tyle, jeśli nie więcej co iPad bez niego. Jest to na tyle uciążliwe, że kilkukrotnie próbowałem przesiąść się na standardowe folio apple z okładką składaną na 3. Za każdym razem iPad lądował z powrotem w Zugu z obawy przed uszkodzeniem. Rzucenie go na łóżko lub nawet mniej delikatne odłożenie na szafkę czy podłogę obok łóżka w oryginalnym etui zawsze powoduje uczucie jakby tablet miał się uszkodzić (po tym jak długo był używany w pancernym Zugu). Dodatkowo bardzo irytuje co chwilę zahaczający o wszystko i odpadający ołówek, o czym w Zugu się zapomina, kiedy przytrzymuje go “slot” na boku (nie mówię tu o jeszcze pewniejszej kieszeni, z tyłu która dodatkowo umożliwia bardzo pewne przechowywanie ołówka, jeśli zachodzi potrzeba). Druga wada, która czasem daje się we znaki to niewygodne użytkowanie w pionie na miękkich powierzchniach, na stole nie ma z tym problemu, choć dostępny jest tylko kąt 90 stopni.
Ogólnie polecam, pancerne i nie do zdarcia. Jeśli komuś nie przeszkadza dodatkowa waga to mimo dość wysokiej ceny, warto.