Beeper: korzystaj z iMessage w systemach Android i Windows
Beeper umożliwia korzystanie z iMessage w systemach Android i Windows. To, czego od 2011 roku nie zrobiło Apple, postanowili zrobić twórcy aplikacji – ale ma to swoją cenę.
Beeper nie jest niczym nowym. Został ogłoszony w styczniu 2021 roku. Aplikację stworzył założyciel smartwatchy Pebble – Erica Migicovsky – i zasadniczo działa jako centrum dla wielu platform komunikacyjnych, w tym Telegrama, WhatsAppa, Slacka, Messengera i iMessage.
Aplikacja jest dostępna na wszystkich głównych platformach: iOS, Android, Windows, macOS i Linux. Oznacza to, że możemy uzyskać dostęp do iMessage na dowolnej platformie.
Kiedy ogłoszono Beepera, do obsługi iMessage konieczny był jailbreak, aby działał jako serwer iMessage. Teraz sytuacja wygląda nieco inaczej. Beeper porzucił starą metodę na rzecz nowego serwera hostowanego w chmurze. Oznacza to, że Beeper ma teraz własne serwery Mac, które pozwalają zalogować się do naszego Apple ID użytkownikom i zintegrować iMessage z aplikacją. Dzięki temu Ci nie potrzebują już urządzenia Apple, aby korzystać z iMessage pod Beeperem.
W tej chwili Beeper pozostaje dostępny jako prywatna wersja beta. Każdy zainteresowany wypróbowaniem Beepera może zarejestrować się, aby otrzymać zaproszenie do aplikacji. Nie wiadomo kiedy platforma będzie gotowa do publicznego uruchomienia – i czy w ogóle, bo trudno mi sobie wyobrazić sytuację, w której Apple nie zareaguje na sprawę.
Beeper umożliwia korzystanie z iMessage w systemach Android i Windows, ponieważ aplikacja ma dostęp do naszego Apple ID, pobiera zatem również nasze kontakty z iCloud. Wątpliwości? Beeper zapewnia, że firma używa tylko Apple ID, aby uzyskać dostęp do iMessage, ale teoretycznie może robić z naszymi danymi, co tylko zechce.
Beeper kosztuje 10 USD miesięcznie. Aby założyć konto, musimy dodać swoją kartę kredytową, aby zapłacić za miesięczny abonament. Jednak twórcy powiedzieli mi, że przynajmniej w okresie beta użytkownicy mogą poprosić o zwrot pieniędzy, jeśli mają jakiekolwiek problemy z platformą. Jestem ciekawy definicji „problemu” w ich rozumieniu.
Czy warto?
Odpowiedzcie sobie i innym sami: