Apple finalizuje rozwój RealityOS przed premierą headsetu AR/VR
Headset AR/VR od Apple to chyba jedno najbardziej wyczekiwanych urządzeń od lat. Od dłuższego czasu stało się jednak jasne, że Apple nie zamierza skupiać się tylko na produkcji jednego urządzenia, ale na rozwoju całego ekosystemu dla rzeczywistości rozszerzonej. Ma go napędzać system RealityOS.
Partnerem tekstu jest: Wymiana Szybki – Serwis iPhone
Nowy raport Bloomberga wskazuje na to, że Apple nadal zwiększa zatrudnienie w zespołach pracujących nad technologią AR/VR, w tym szuka nowych pracowników i ponownie rekrutuje byłego inżyniera Apple, który odszedł z firmy w zeszłym roku. To Dave Scott, który pracował w zespole samochodów autonomicznych do 2021 roku. W zespole Project Titan Scott był odpowiedzialny za kierowanie zespołami „pracującymi nad robotyką związaną z samochodem”, ale odszedł, aby krótko pełnić funkcję dyrektora generalnego startupu opieki zdrowotnej.
Firma wprowadza także zmiany w zespole pracującym nad headsetem AR/VR, który jest nazywany „Grupą rozwoju technologii Apple”, a skrótowo określa się osoby tam pracujące akronimem TDG („Technology Development Group”). Apple przeniosło również inżynierów pracujących nad innymi projektami do TDG. Jednym z takich przykładów jest 20-letni weteran Apple Yaniv Gur, starszy dyrektor ds. inżynierii. Nadzorował on prace nad aplikacjami wchodzącymi w skład pakietu iWork (Pages, Keynote i Numbers), a także aplikacjami Books, Notes i Messages.
Kilka ofert pracy wskazuje, że Apple przyspiesza pracę, aby wzbogacić urządzenie o nowe treści. Jedna oferta pracy skierowana z jest do inżynierów, którzy pracują nad tworzeniem „narzędzi i struktur umożliwiających korzystanie z połączonych doświadczeń w świecie trójwymiarowej rzeczywistości mieszanej”. Wg Marka Gurmana z Bloomberga, brzmi to jak „wirtualne środowisko podobne do metawersu”.
Gurman donosi dalej, że rozwój pierwszej wersji systemu operacyjnego RealityOS, który będzie działał na headsecie Apple, o nazwie kodowej Oak, „dobiega końca”. System „powinien być gotowy w przyszłym roku”, mówi Gurman. Prawdopodobnie w 1 kwartale 2023.
Apple zademonstrowało nadchodzący headset AR/VR zarządowi firmy?
Potrzebna wymiana szybki lub pomoc przy sprzęcie Apple?
Czasami uszkodzenia i problemy dotyczą czegoś poważniejszego, niż błędów w iOS. iPhone 12 Pro trafił do warszawskiego serwisu pogwarancyjnego „Wymiana Szybki” tu po tym, jak wypadł z 7 piętra, z balkonu. Uszkodzeniu uległ jedynie tylny panel, który naprawili metodą laserową. Efekty widać poniżej.
Mają też zdecydowanie korzystną cenę na wymianę tylnej szybki. Dodatkowo warto śledzić ich promocje na Instagramie.
Serwis „Wymiana Szybki” mieści się m.in. na Szpitalnej 5 w Warszawie.