Apple TV+ – podsumowanie premier #140
fZapraszam do 140. wydania przeglądu nowości i zapowiedzi platformy.
Nadchodzące premiery lata od Apple TV+
Tego nie możecie przegapić! Lato będzie pełne premier i powrotów tych produkcji TV+, od których nie można się oderwać. Co tydzień nowe premiery.
- Nowe seriale: „Chief of War”, „The Last Frontier”, „The Savant”.
- Powracające seriale: „Foundation”, „Invasion”, „Platonic”, „Slow Horses”, mój ukochany „The Morning Show” oraz „Loot”.
- Nowe filmy: „The Lost Bus”, „Highest 2 Lowest” i… „Echo Valley”.
Apple TV+ ma już 10% udziału w rynku VOD w Polsce
JustWatch to największy międzynarodowy przewodnik po streamingu, pomagający 60 milionom użytkowników w 140 krajach znaleźć legalne źródła filmów, seriali i transmisji sportowych. Ich ostatnie dane wskazują na to, że platforma Apple TV+ mocno rośnie nad Wisłą.
W pierwszym kwartale 2025 roku udział Apple TV+ wynosił już 10%.
23 czerwca – prapremiera „F1: The Movie” z Bradem Pittem →
Już 23 czerwca wybieram się do IMAX na prapremierę jagłośniejszego (bezapelacyjnie) filmu tego roku — „F1: The Movie”.
Apple TV+ stawia na wielki budżet, a tego lata w kinach zadebiutuje film „F1”, który ma szansę na sukces.
Nawet ostatnie WWDC 2025 firma otworzyła klipem reklamowym promującym film.
„F1: The Movie” to film z Bradem Pittem w roli głównej, reżyserowany przez Josepha Kosinskiego, twórcę „Top Gun: Maverick”.
Historia opowiada o Sonny’m Hayesie (Brad Pitt), obiecującym zawodniku F1 lat 90., który po wypadku wraca na tor, by ratować drużynę.
Konsultantem produkcji od początku jest siedmiokrotny mistrz świata F1, Sir Lewis Hamilton.
Apple i Warner Bros. ogłosiły rozszerzenie liczby pokazów filmu „F1: The Movie” w kinach IMAX na całym świecie. Decyzja zapadła z powodu ogromnego zainteresowania – wszystkie z 25 pierwotnie zaplanowanych seansów zostały wyprzedane.
Nowe daty pokazów:
- Pokazy przedpremierowe: 23 czerwca o 19:00 w 400 kinach IMAX na świecie — najbliżej Polski mamy Berlin. ALE w Krakowie i Warszawie w tym dniu Cinema-City organizuje pokazy przedpremierowe IMAX, więc spieszcie się! Bilety schodzą raz dwa.
- Premiera międzynarodowa: 25 czerwca
- Premiera w USA i Kanadzie: 27 czerwca
Bilety trafiły do sprzedaży 21 maja. W Polsce możecie kupić bilety
Przy okazji warto wspomnieć, że w trakcie nadchodzącego GP Monako, Apple Mapa przygotowało szereg dodatkowych funkcji, we współpracy z Formułą 1.
Apple wypuszcza specjalny „haptyczny zwiastun” filmu F1 — poczuj ryk silnika na swoim iPhonie
Apple intensyfikuje promocję swojego nadchodzącego filmu „F1: The Movie”, który trafi do kin w USA 27 czerwca(premiera międzynarodowa: 25 czerwca). Tym razem zaskoczyło fanów nietypowym materiałem: haptycznym zwiastunem, czyli takim, który… wibruje w rytmie tego, co dzieje się na ekranie.
Jak to działa?
- Wymagany jest iPhone z iOS 18.4 lub nowszym.
- Otwórz aplikację TV, przejdź do zakładki TV+, gdzie znajdziesz banner zwiastuna.
- Alternatywnie: wyszukaj „F1: The Movie”, a w szczegółach znajdziesz dostęp do „haptic trailer”.
Co czuć?
Gdy Brad Pitt pędzi bolidem po torze jako Sonny, poczujesz w dłoniach ryk silnika — wszystko zsynchronizowane z akcją.
W jednej scenie bohater odbija piłeczkę pingpongową — każde odbicie to osobna wibracja.
Zwiastun prezentuje możliwości silnika Taptic Engine w iPhonie — pokazując precyzję i różnorodność doznań dotykowych.
Czy cały film będzie „haptyczny”?
Nie – to tylko ciekawostka marketingowa. Pełny film będzie dostępny tylko w kinach przez pewien czas, a dopiero później trafi do Apple TV+.
Tim Cook i Sir Lewis Hamliton na okładce Variety →
Tim Cook, CEO Apple, oraz Sir Lewis Hamilton, siedmiokrotny mistrz świata F1, a także producent filmu „F1: The Movie”, omawiają ambitną strategię Apple w obszarze filmów i telewizji.
Produkcja „F1: The Movie” — widowiskowego filmu z Bradem Pittem, o budżecie przekraczającym 200 mln USD — to kluczowy projekt Apple Original Films, mający premierę 27 czerwca 2025 roku.
Film „F1: The Movie” jest także testem dla Apple TV+, które od startu w 2019 roku konsekwentnie buduje ofertę premium z udziałem topowych twórców i aktorów. Hamilton i reżyser Joseph Kosinski („Top Gun: Maverick”) zapewniają, że film będzie najbardziej autentycznym obrazem wyścigów w historii kina.
Eddy Cue, architekt filmowo-telewizyjnej ekspansji Apple i członek zarządu Ferrari, widzi w „F1: The Movie” potencjał, by zainspirować nowe pokolenia fanów wyścigów. Produkcja była możliwa dzięki bezprecedensowemu dostępowi do padoków F1 w latach 2023–2024 i zaangażowaniu zasobów całej firmy. W kulminacyjnym momencie używano aż 28 kamer jednocześnie, zbierając 5000 godzin materiału.
„F1: The Movie” to dowód na to, że Apple stawia na jakość i długofalowy wpływ kulturowy, nie tylko komercyjny. Film ma być emocjonującym widowiskiem i symbolem nowego rozdziału dla Apple w Hollywood.
Pierwsze recenzje
Krytycy po przedpremierowym pokazie są zachwyceni — nawet osoby niezaznajomione z F1, jak Maude Garrett z The Nerdist i Breakroom, chwalą film jako „niesamowicie dobry”.
Również Variety podkreśla świetną stronę techniczną produkcji.
Zaangażowanie takich twórców jak reżyser Joseph Kosinski („Top Gun: Maverick”), producent Jerry Bruckheimer i operator Claudio Miranda dodatkowo buduje oczekiwania.
Interesujące, że reżyser stał się fanem F1 dzięki serialowi Netflixa „Drive to Survive” podczas pandemii COVID.
Premiera pełnometrażowego filmu immersyjnego „Bono: Stories of Surrender” →
Na platformie zadebiutował „Bono: Stories of Surrender” – koncertowy film dokumentalny oparty na autobiografii lidera U2.
Jest to również pierwszy pełnometrażowy film w formacie Apple Immersive Video dla użytkowników Vision Pro. Produkcja została nagrana w jakości 8K z dźwiękiem przestrzennym i umożliwia widzowi znalezienie się „na scenie” obok Bono.
Film nakręcono w czerni i bieli, co nadaje mu wyjątkowy klimat. Apple liczy, że powtórzy sukces podobnego projektu z zespołem Metallica.
Bono: „Apple bardzo chce, by Vision Pro było dostępne cenowo”
Premiera „Lulu Is a Rhinoceross” →
Dostaliśmy także trailer nadchodzącej, muzycznej bajki dla dzieci, która opowie historię Lulu, która widzi siebie jako nosorożca i wyrusza w przygodę pełną przyjaźni i piosenek.
Lulu jest nosorożcem – to właśnie widzi, gdy patrzy w lustro. W dążeniu do szerzenia dobroci, rodzinny musical podąża za kochającą zabawę Lulu, która wyrusza na przygodę życia, napędzana nowymi przyjaciółmi, odwagą i chwytliwymi piosenkami!
Premiera „Stick” →
Nazywany przez niektórych krytyków „drugi Tedem Lasso” serial pt. „Stick” — także już na Was czeka w ramach oferty Apple TV+.
Wilson wciela się w rolę Pryce’a Cahilla, byłego zawodowego golfisty, którego kariera została przedwcześnie przerwana 20 lat temu.
Po rozpadzie małżeństwa i zwolnieniu z pracy w sklepie sportowym w Indianie, Pryce stawia na 17-letniego fenomena golfa o imieniu Santi (Peter Dager). „Stick” to wzruszająca komedia o odnalezionej rodzinie i ich relacjach, osadzona w świecie golfa, jakiego nigdy wcześniej nie pokazano.
Całość stworzył Jason Keller, z udziałem i produkcją wykonawczą Owena Wilsona.
Premiera „Echo Valley” →
Dostaliśmy także film „Echo Valley”. W produkcji występują Sydney Sweeney, Julianne Moore i Domhnall Gleeson.
Kate (Julianne Moore) to matka próbująca poradzić sobie z problemami swojej córki Claire (Sydney Sweeney). Sytuacja staje się dramatyczna, gdy Claire pojawia się w domu matki, roztrzęsiona i pokryta cudzą krwią. Kate musi odkryć prawdę i podjąć trudne decyzje, by ocalić córkę.
Film wyreżyserował Michael Pearce (laureat BAFTA), a scenariusz napisał Brad Ingelsby („Mare of Easttown”). Producentem jest Ridley Scott.
Premiera „Not a Box” →
„Not a Box” opowiada o pomysłowej Riley – króliczce o bujnej wyobraźni, która tworzy fantastyczne światy z prostych kartonów i po drodze poznaje nowych przyjaciół. Serial powstał na podstawie nagradzanej serii książek autorstwa Antoinette Portis.
18 czerwca – trailer 2. sezon „The Buccaneers” →
Apple zapowiedziała 8-odcinkową kontynuację serialu „The Buccaneers”.
W pierwszym sezonie „The Buccaneers” grupa kochających zabawę młodych amerykańskich dziewcząt eksplodowała w ciasnym gorsecie Londynu lat siedemdziesiątych XIX wieku… przyspieszając bicie serc i rozpoczynając anglo-amerykańskie zderzenie kultur.
Teraz Buccaneers nie są już najeźdźcami – Anglia jest ich domem. W rzeczywistości praktycznie rządzą tym miejscem. Nan jest księżną Tintagel, najbardziej wpływową kobietą w kraju. Conchita jest Lady Brightlingsea, bohaterką fali młodych amerykańskich dziedziczek. A Jinny jest na każdej pierwszej stronie, poszukiwana za porwanie swojego nienarodzonego dziecka. Wszystkie dziewczęta zostały zmuszone do dorastania i teraz muszą walczyć o bycie wysłuchanymi, zmagając się z romansem, pożądaniem, zazdrością, narodzinami i śmiercią… tematami pochłaniającymi wszystkie kobiety w każdym wieku, bez względu na rok.
Ostatnim razem zasmakowaliśmy Anglii. Tym razem czeka nas prawdziwa uczta.
20 czerwca — premiera pierwszego filmu nakręconego w całości iPhone’ami — „„28 Years Later” →
„28 Years Later” nakręcono w całości na iPhone, z użyciem aż 20 telefonów jednocześnie!
Sequel hitu Danny’ego Boyle’a z 2002 roku, „28 Days Later”, zatytułowany „28 Years Later”, zostanie wyświetlony w kinach 20 czerwca. Film został nakręcony w całości na iPhone 15 Pro Max — a dokładniej z wykorzystaniem specjalnych rigów mieszczących od 8 do aż 20 iPhone’ów jednocześnie.
Reżyser i twórca rigów porównuje ten zestaw 20 telefonów do „biednego człowieka bullet time” — pozwala na uzyskanie dynamicznych ujęć z szerokim kątem widzenia i możliwością swobodnego poruszania się w czasie i przestrzeni podczas montażu. Technika ta była wykorzystywana zwłaszcza w scenach przemocy, by podkreślić ich siłę.
Według Boyle’a decyzja o filmowaniu iPhone’em była świadomym wyborem, który pasuje do koncepcji filmu — tak jak w apokaliptycznej wizji znajdowałyby się niskobudżetowe nagrania z telefonów.
Trailer filmu jest już dostępny.
23 czerwca – „Easy Money: The Charles Ponzi Story” →
W 1920 r. zbankrutowany imigrant w Bostonie stał się jednym z najbogatszych i najbardziej znanych ludzi w Ameryce – praktycznie z dnia na dzień. W ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy wyłudził równowartość ćwierć miliarda dolarów, wywrócił świat finansów do góry nogami i zapisał się w historii jako mózg jednego z najbardziej znanych oszustw w historii: piramidy finansowej.
Program, prowadzony przez Mayę Lau i z udziałem wielokrotnie nagradzanego komika, aktora i gospodarza podcastu Sebastiana Maniscalco, to film dokumentalny przedstawiający zarówno skandaliczny, jak i tragiczny upadek oszusta, który oszukał świat i poniósł za to karę.
Więcej informacji na jego temat znajdziecie tutaj.
27 czerwca – trailer „Smoke” →
Nowy thriller „Smoke” na Apple TV+ – twórcy hitu „Black Bird”, który polecam nadrobić, jeżeli jeszcze go nie widzieliście – wracają z mocną historią! Apple TV+ udostępniło ostatnio oficjalny trailer całości.
Apple TV+ zapowiedziało premierę nowego thrillera kryminalnego Smoke, stworzonego przez zespół odpowiedzialny za jeden z najlepiej ocenianych seriali platformy – Black Bird. Produkcja zadebiutuje 27 czerwca pierwszymi dwoma odcinkami, kolejne będą pojawiać się co tydzień do 8 sierpnia.
Serial oparty jest na podcaście Firebug – opowiada o seryjnym podpalaczu, który przez dekadę terroryzował Kalifornię, doprowadzając do śmierci czterech osób. Klucz do rozwiązania sprawy? Rękopis powieści…
W obsadzie ponownie zobaczymy Tarona Egertona i Grega Kinneara, a także m.in. Jurnee Smollett, Annę Chlumsky i Johna Leguizamo.
11 lipca – trailer 3. sezonu „Foundation” →
Apple TV+ ogłosiło premierę trzeciego sezonu „Foundation” – serialu sci-fi opartego na nagradzanej serii książek Isaaca Asimova. Pierwszy odcinek pojawi się 11 lipca, kolejne będą emitowane co tydzień aż do 12 września. Udostępniono też pełny, oficjalny zwiastun.
Część zdjęć do 3. sezonu kręcono w Polsce, m.in. w Świątynii Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie oraz w krakowskiej Arce Pana.
Co ma wspólnego Świątynia Opatrzności Bożej i serial „Fundacja”?
11 lipca – trailer „The Wild Ones” →
Apple TV+ poszerza swoją ofertę programów przyrodniczych o „The Wild Ones”, nowy, sześcioczęściowy serial dokumentalny, którego premiera zaplanowana jest na 11 lipca. Produkcją kieruje były komandos Royal Marines, Aldo Kane, a towarzyszą mu specjalista od technologii dla dzikiej przyrody Declan Burley oraz filmowiec ekologiczny Vianet Djenguet.
Serial śledzi to trio ekspertów, którzy podróżują do sześciu krajów, od pustyń Mongolii po lasy deszczowe Gabonu, aby uchwycić rzadkie nagrania zagrożonych gatunków i promować ekstremalną ochronę przyrody.
Zaawansowana technologia w służbie świadomości: „The Wild Ones” wykorzystuje ponad 350 niestandardowych kamer zdalnych, drony termowizyjne, narzędzia do obrazowania oparte na sztucznej inteligencji, a nawet noszone pod wodą znaczniki, aby udokumentować trudne do uchwycenia gatunki, takie jak tygrys malajski, niedźwiedź Gobi i waleń biskajski. Wśród zapowiedzianych w zwiastunie atrakcji znajdują się: pierwsze w historii nagranie tygrysa malajskiego w malezyjskim Królewskim Rezerwacie Tygrysów, termowizyjne obrazy nocne niedźwiedzia Gobi na wolności oraz spotkanie twarzą w twarz z gorylem srebrnogrzbietym.
Polecam też ten odcinek mojego podcastu, jeśli interesujesz się Naturą, która jest w zasięgu ręki i niekoniecznie musi oznaczać wyjazd na afrykańską sawannę!
18 lipca – musical „Snoopy: Letni Koncert” →
Apple ogłosiło premierę pierwszego od ponad 30 lat nowego musicalu z serii Peanuts. „Snoopy przedstawia: Letni Koncert” zadebiutuje na platformie Apple TV+ już 18 lipca.
Specjalny odcinek powstał we współpracy z WildBrain, w ramach której Apple TV+ jest domem dla klasycznych oraz nowych produkcji z uniwersum Fistaszków. Obecnie trwają także prace nad pełnometrażowym filmem animowanym o Snoopy’m.
W nowym odcinku Snoopy i przyjaciele spędzają lato na obozie. Charlie Brown, który kocha biwakowanie, dowiaduje się, że jego ulubiony obóz ma zostać zamknięty. W ostatnim roku swojego pobytu postanawia zrobić wszystko, by uratować to miejsce. Tymczasem Snoopy i Woodstock znajdują mapę skarbów i ruszają w pełną przygód wyprawę, by zdobyć fundusze na letni koncert.
Musical zawiera oryginalną muzykę skomponowaną przez zdobywców Emmy: Jeffa Morrowa i Bena Foldsa. Premiera oznacza powrót musicali Peanuts po 35 latach.
23 lipca – 4. sezon „Acapulco” →
4. sezon serialu „Acapulco” pojawi się na platformie już w 23 lipca.
W czwartym sezonie „Acapulco” współczesny Máximo (Derbez) robi wszystko, by przywrócić Las Colinas dawną świetność przed wielkim ponownym otwarciem. Tymczasem w 1986 roku młody Máximo (Arrizon), po utracie pierwszego miejsca w corocznym rankingu najlepszych hoteli w Acapulco, zrobi wszystko, by odzyskać pozycję lidera i zapewnić Las Colinas przyszłość.
1 sierpnia – trailer „Chief of War” →
Nowy serial „Chief of War”, którego premiera odbędzie się 1 sierpnia 2025 roku, został stworzony i wyprodukowany przez Jasona Momoę.
Produkcja opowiada historię wojownika Ka’iany, który stara się zjednoczyć Hawaje przed kolonizacją Zachodu w XVIII wieku. Produkcja zdominowana jest przez polinezyjską obsadę, w tym Luciane Buchanan i Temuerę Morrisona.
Pierwsze dwa odcinki będą dostępne 1 sierpnia, a kolejne co piątek do 19 września.
6 sierpnia – teaser 2. sezonu „Platonic” →
Przebojowa seria powraca! 2. sezon serialu „Platonic” zadebiutuje na platformie 6 sierpnia na Apple TV+.
Platonic podąża za platoniczną parą byłych najlepszych przyjaciół zbliżających się do wieku średniego (Seth Rogen i Rose Byrne), którzy ponownie łączą się po długim rozłamie. Przyjaźń duetu staje się pochłaniająca — i destabilizuje ich życie w zabawny sposób. W obsadzie występują również Luke Macfarlane, Tre Hale, Carla Gallo i Andrew Lopez.
Serial jest produkowany przez Sony Pictures Television, gdzie Stoller i Stoller’s Global Solutions mają główną umowę. Byrne, Rogen, Stoller, Delbanco i Conor Welch są producentami wykonawczymi.
5 września – trailer filmu „Highest 2 Lowest” →
Apple TV+ zaprezentowało zwiastun i datę premiery nowego filmu z Denzelem Washingtonem – „Highest 2 Lowest”, kryminalnego thrillera w reżyserii Spike’a Lee. To reinterpretacja klasyki Kurosawy High and Low, przeniesiona na ulice współczesnego Nowego Jorku.
Film trafi do kin 22 sierpnia, a na Apple TV+ – 5 września 2025.
Kiedy potentat muzyczny (Denzel Washington), powszechnie znany jako posiadający „najlepsze uszy w branży”, staje się celem spisku mającego na celu wyłudzenie okupu, staje przed dylematem moralnym „życie albo śmierć”.
Bracia Denzel Washington i Spike Lee spotykają się po raz piąty w swojej długiej współpracy, aby ponownie zinterpretować thriller kryminalny wielkiego filmowca Akiry Kurosawy „High and Low”, teraz rozgrywający się na podłych ulicach współczesnego Nowego Jorku.
17 września — 4. sezon „The Morning Show” →
Apple TV+ potwierdziło, że 4. sezon serialu „The Morning Show” zadebiutuje 17 września. Nowe odcinki będą pojawiać się co tydzień aż do 19 listopada.
Akcja nowego sezonu rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach z poprzedniego — po finalizacji fuzji UBA i NBN. Redakcja zmaga się z kolejnym kryzysem: ukrytymi motywami, korporacyjnymi rozgrywkami i społecznym chaosem wokół prawdy.
W obsadzie pojawią się nowe gwiazdy: Marion Cotillard, Jeremy Irons, William Jackson Harper, Aaron Pierre i Boyd Holbrook. Dołączą oni do znanych już widzom aktorów, takich jak Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Jon Hamm czy Billy Crudup.
Sezon 4. podejmie również tematy dezinformacji, deepfake’ów, teorii spiskowych i koncentracji mediów — pokazując podzieloną Amerykę z zaskakującą aktualnością.
„All of You” →
Apple zapowiedziało nową produkcję pt. „All of You”.
Najlepsi przyjaciele od czasów college’u, Simon (zdobywca nagrody Emmy Brett Goldstein) i Laura (Imogen Poots) oddalają się od siebie, gdy Laura poddaje się testowi, który odnajduje jej bratnią duszę, pomimo lat niewypowiedzianych uczuć między nimi. Z biegiem lat, gdy ich drogi krzyżują się i rozchodzą, żadne z nich nie może zaprzeczyć poczuciu, że przegapili wspólne życie. Czy w obliczu niepewności związanej ze zmianą biegu ich życia, Simon i Laura są gotowi zaryzykować wszystko, aby doświadczyć miłości, która była między nimi przez cały czas, czy też powinni zaakceptować swój los?
„All of You” bada, czy jedna osoba może kiedykolwiek być wszystkim w tym humorystycznym i chwytającym za serce dramacie romantycznym, którego współautorami są Goldstein i zdobywca nagrody Emmy William Bridges (”Black Mirror”), który również reżyseruje. Film został wyprodukowany przez MRC, Aarona Rydera i Andrew Swetta z Ryder Picture Company, a Bridges i Goldstein są również producentami.
Data premiery nie została na ten moment podana.
Trailer „The Lost Bus” →
Apple wypuściło zwiastun filmu „The Lost Bus” z Matthew McConaugheyem i Americą Ferrerą.
Apple TV+ zaprezentowało pierwszy teaser thrillera „The Lost Bus”, opartego na prawdziwej historii kierowcy szkolnego autobusu i nauczycielki, którzy uratowali dzieci podczas tragicznego pożaru Camp Fire w Kalifornii w 2018 roku.
W głównych rolach występują Matthew McConaughey i America Ferrera. Film wyreżyserował Paul Greengrass („Kapitan Phillips”), a scenariusz współtworzył Brad Ingelsby („Mare z Easttown”). Produkcja oparta jest na książce Paradise: One Town’s Struggle to Survive an American Wildfire autorstwa Lizzie Johnson, która również pełni rolę producentki wykonawczej.
„The Lost Bus” to opowieść o cichej bohaterstwie i solidarności w obliczu katastrofy. W obsadzie pojawiają się też Yul Vazquez, Ashlie Atkinson i Spencer Watson.
Film trafi jesienią do wybranych kin oraz na Apple TV+.
Scenariusz finału 2. sezonu „Severance” już dostępny, a twórca zapowiada dwa spin-offy!
Dwa miesiące po premierze finału 2. sezonu „Severance” Apple TV+ i Deadline udostępniły pełny scenariusz odcinka wraz z przedmową twórcy serialu, Dana Ericksona. Erickson ujawnia w niej m.in. pierwotny tytuł finału oraz opisuje dwie wyjątkowo ambitne sceny.
Sezon 2. zdobył uznanie krytyków, nie próbując na siłę przewyższyć sukcesu pierwszego sezonu, a jednocześnie dostarczając wciągającą i przemyślaną historię. Scenariusz pokazuje, jak drobne wskazówki na papierze zamieniają się w kultowe cytaty i momenty.
3. sezon już został potwierdzony, choć data premiery wciąż nie jest znana. Oba sezony „Severance” dostępne są do obejrzenia na Apple TV+.
Ben Stiller zapowiada dwa spin-offy!
Sezon 3. „Severance” jest w produkcji, ale Ben Stiller ujawnił, że twórcy rozważają również dwa pomysły na spin-offy serialu. Choć nie zdradził szczegółów, potwierdził, że te projekty są na wczesnym etapie rozwoju i były omawiane wewnętrznie.
Stiller był zaskakująco otwarty na temat planów rozszerzenia świata „Severance”, co jest naturalne przy popularności serialu. Apple TV+ ma już doświadczenie ze spin-offami, np. „Mythic Quest” czy „For All Mankind”.
Apple TV+ ogłasza lipcowy harmonogram MLB Friday Night Baseball
Apple i Major League Baseball (MLB) ogłosiły lipcowy harmonogram Friday Night Baseball, cotygodniowego podwójnego meczu MLB, transmitowanego na Apple TV+. Transmisje Friday Night Baseball są dostępne w ramach subskrypcji Apple TV+ bez dodatkowych opłat.
Pełny harmonogram na lipiec 2025 (czasu polskiego):
Piątek, 4 lipca:
- St. Louis Cardinals vs. Chicago Cubs – 20:20
- Los Angeles Angels vs. Toronto Blue Jays – 01:07 w sobotę, 5 lipca
Piątek, 11 lipca:
- Seattle Mariners vs. Detroit Tigers – 01:10 w sobotę, 12 lipca
- Arizona Diamondbacks vs. Los Angeles Angels – 03:38 w sobotę, 12 lipca
Piątek, 18 lipca — brak meczów.
Piątek, 25 lipca:
- Philadelphia Phillies vs. New York Yankees – 01:05 w sobotę, 26 lipca
- Cleveland Guardians vs. Kansas City Royals – 02:10 w sobotę, 26 lipca
Apple informuje, że Friday Night Baseball, dostępny w 60 krajach, oferuje poprawioną jakość produkcji, komentarze ekspertów i brak lokalnych ograniczeń nadawania.
Leslie Odom Jr. dołącza do obsady thrillera psychologicznego Apple TV+ „Imperfect Women” →
Leslie Odom Jr., znany z roli Aarona Burra w musicalu „Hamilton”, dołączył do gwiazdorskiej obsady nadchodzącego, limitowanego serialu psychologicznego Apple TV+ pt. „Imperfect Women”, donosi Deadline.
Serial, oparty na powieści Araminty Hall o tym samym tytule, opowiada historię trzech przyjaciółek, których więź zostaje zerwana po szokującej zbrodni. W głównych rolach występują już Elisabeth Moss („Mad Men”) i Kerry Washington („Django Unchained”). Leslie Odom Jr. wcieli się w postać Donovana, dołączając do równie znakomitej obsady, w której znaleźli się m.in. Kate Mara („Marsjanin”), Joel Kinnaman („For All Mankind”) i Corey Stoll („The Many Saints of Newark”).
Scenariusz i produkcją wykonawczą zajmuje się Annie Weisman („Physical”) wraz z Hall, a pilotowy odcinek wyreżyseruje Lesli Linka Glatter („Prezydencki poker”).
Data premiery „Imperfect Women” nie została jeszcze ogłoszona.
Apple TV+ przoduje w wyścigu o dodatkowe prawa do MLB, przebijając ofertę NBC
Według raportu Sports Business Journal, Apple TV+ jest faworytem do zdobycia dodatkowych praw do transmisji MLB, które obecnie należą do ESPN. Apple prawdopodobnie złożyło wyższą ofertę niż NBC, szczególnie jeśli chodzi o niedzielne mecze.
NBC licytowało o wszystkie prawa ESPN do MLB, jednak liga stoi przed dylematem: mniejsze wpływy od tradycyjnych nadawców z dużym zasięgiem kontra wyższe kwoty od platform cyfrowych z mniejszą widownią.
Apple już płaci MLB około 85 mln dolarów rocznie za “Friday Night Baseball” w umowie do 2028 roku. Nowa potencjalna umowa miałaby trwać trzy lata i przygotować grunt pod pełne przejęcie praw narodowych po wygaśnięciu obecnych kontraktów z Fox Sports i TNT Sports w 2028.
Obecnie mecze piątkowe są dostępne bez dodatkowych opłat dla subskrybentów Apple TV+ (9,99 USD miesięcznie lub 99 USD rocznie) oraz w pakietach Apple One.
MLB nadal nie ustaliło ostatecznego kształtu ofert po odejściu ESPN, rozważając różne scenariusze obejmujące niedzielne mecze, mecze Wild Card i Home Run Derby. Negocjacje trwają i pozostają otwarte.
„Ted Lasso” wraca na boisko: czwarty sezon rusza z produkcją w lipcu
„Presumed Innocent” – sezon 2. z nową gwiazdą w roli głównej!
Apple TV+ ogłosiło, że w drugim sezonie popularnego thrillera prawniczego „Presumed Innocent” główną rolę zagra Rachel Brosnahan (znana m.in. z „The Marvelous Mrs. Maisel” i nadchodzącej roli Lois Lane w filmie „Superman”).
Rachel Brosnahan will lead Presumed Innocent Season 2.
Inspired by the debut legal thriller novel “Dissection of a Murder" by Jo Murray.
Coming to Apple TV+ pic.twitter.com/cG2Ia0umQ6
— Apple TV (@AppleTV) June 10, 2025
Co się zmienia?
- Jake Gyllenhaal, który grał główną rolę w pierwszym sezonie, nie powróci.
- Serial przyjmuje teraz formułę antologii – każdy sezon to nowa sprawa i nowi bohaterowie.
Fabuła sezonu 2. będzie oparta na książce „Dissection of a Murder” autorstwa Jo Murray.
Gdy młoda prawniczka Leila Reynolds dostaje swoją pierwszą sprawę o morderstwo – zabójstwo znanego sędziego – jest zaskoczona skalą i medialnością sprawy. Oskarżony, Jack Millman, jasno stwierdza: chce tylko jej jako obrończyni.
Pierwszy sezon nadal jest dostępny na platformie i zachęcam gorąco, aby go nadrobić, jeśli jeszcze nie widzieliście.
Tim Cook wyjaśnia, po co powstał Apple TV+ – chodzi o jakość, nie o sprzedaż iPhone’ów
W nowym wywiadzie dla Variety, Tim Cook i Eddy Cue zdradzili kulisy powstania Apple TV+. Cook tłumaczy, że Apple przez lata analizowało rynek, zanim zdecydowało się na własny serwis VOD. Powód?
Chęć opowiadania świetnych historii i tworzenia jakościowego biznesu, a nie strategia zwiększania sprzedaży iPhone’ów.
Apple, jak podkreśla Cook, jest przede wszystkim „twórcą narzędzi” dla kreatywnych ludzi. Współpracowało z Hollywood na długo przed debiutem Apple TV+, a wejście w branżę filmową było naturalnym krokiem. Eddy Cue dodaje, że firma postawiła na jakość, nie ilość, w przeciwieństwie do konkurencji.
Apple TV+ od początku nie posiadało katalogu licencjonowanych treści – tylko oryginalne produkcje. Cook:
Szybsza droga to nie była droga Apple. Chcieliśmy tworzyć coś z pasją i to robimy.
★ Zobacz poprzednie wydania i więcej nadchodzących premier i nowości →