Zdjęcia kolejnego prototypu AirPower
Do sieci trały zdjęcia funkcjonalnego prototypu AirPower z wczesnego etapu jego rozwoju. Apple całkowicie anulowało projekt AirPower w marcu 2019 roku.
Już ten prototyp wykazywał niektóre z poważnych problemów termicznych, w tym spalanie się lub topienie urządzeń umieszczonych na stacji ładującej, co ostatecznie doprowadziło Apple do porzucenia projektu.
Zdjęcia przedstawiające prototyp AirPower po raz pierwszy pojawiły się w mediach społecznościowych w sierpniu 2020 r., pokazując konstrukcję z wieloma cewkami i wewnętrzne obwody urządzenia, a pierwszy materiał wideo urządzenia pojawił się w sierpniu 2021 r. Od tego czasu pojawiło się wiele innych prototypów AirPower, ale większość z nich nie jest już funkcjonalna.
I love it🤪 pic.twitter.com/tMoPg8ktSU
— Kosutami (@KosutamiSan) December 17, 2023
Kolekcjoner prototypów znany jako „Kosutami” zdobył wczesną wersję maty ładującej AirPower. Prototyp ma 15 cewek ładujących, w przeciwieństwie do późniejszych wersji, które miały do 22 cewek, pozostawiając między nimi małe odstępy. Podobnie jak inne prototypy AirPower, które pojawiły się w przeszłości, urządzenie nie ma białej powłoki zewnętrznej, z którą Apple sprzedawało urządzenie, wyświetlając wyraźniej jego wewnętrzne obwody.
Kosutami odkrył, że gdy urządzenia były dokładnie wyrównane z jedną z cewek ładujących, AirPower ładował się stabilnie przy niskim napięciu, bez zauważalnych problemów termicznych, ale przy niewłaściwym umieszczeniu któregokolwiek z nich, AirPower zaczyna się bardzo nagrzewać i może nawet pozostawić na urządzeniach ślady przypalenia. Etui ładujące AirPods Pro Kosutamiego zaczęło się topić podczas ładowania na AirPower.