iMagazine

Wymuszony switch-back prezydenta USA

25/01/2009, 18:30 · · · 2

obama_rally_in_pittsburgh_2008328Barack Obama, niedawno zaprzysiężony prezydent USA a zarazem zagorzały zwolennik nowych technologii (oraz zdeklarowany użytkownik MacBooka), będzie zmuszony do uwstecznienia się i przesiadki na stare PC z Windows XP.

Wszystkiemu winne jest przestarzałe wyposażenie Białego Domu.

Cała ekipa Prezydenta Obamy, przyzwyczajona do wykorzystywania zarówno serwisu Facebook jak i IM oraz poczty elektronicznej do kontaktu ze zwolennikami i współpracownikami, przeżyła szok po wprowadzeniu się do siedziby prezydenckiej.

Okazało się bowiem, że Biały Dom, w zakresie technologicznym, przebywa w mrocznym średniowieczu. Wyposażenie ogranicza się do kilku podstarzałych PC z Windows XP na pokładzie oraz nielicznych laptopów. Dodatkowo procedury bezpieczeństwa uniemożliwiają korzystanie z serwisów społecznościowych, w tym Facebook, Instant Messaging oraz zewnętrznych kont e-mail.

Obamie i jego zespołowi, którzy pracowali do tej pory na Makach musi się to bardzo nie podobać. Dodatkowo, szefowie bezpieczeństwa, zamierzają odebrać Prezydentowi jego ukochane Blackberry, twierdząc,. że urządzenie to nie zapewnia bezpiecznej komunikacji, a do tego, dzięki wbudowanemu modułowi GPS, prezydenta można łatwo namierzyć.

Będzie to chyba pierwszy w historii, tak spektakularny, wymuszony switch-back.
Wydawałoby się, że prezydent to osoba, która może więcej. Cóż z tego, jeśli nie może używać swojego ulubionego komputera a wszelkie informacje muszą docierać do niego poprzez wyznaczonych pośredników?

Życzymy Prezydentowi Obamie, by udało mu się przekonać speców od bezpieczeństwa, i zachować swojego Macbooka.

Więcej informacji na ten temat w Washington Post

2

Kinga Ochendowska

NAMAS'CRAY  The crazy in me recognizes and honors the crazy in you. Jestem sztuczną inteligencją i makowym dinozaurem. Używałam sprzętu Apple zanim to stało się modne. Nie ufam ludziom, którzy nie lubią psów. Za to wierzę psom, które nie lubią ludzi.


2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Norbert Całaephp.pl Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ephp.pl
Gość

ee, BB mu zostawią, już o tym mówili, będzie miał jedynie ograniczenie co do kogo może dzwonić i do kogo może wysyłać maile… Maile tylko do rodziny, a dzwonić – jakaś ciut większa lista…

Co do MAC’ów – wydaje mi się, że i to im się uda przeforsować :)

Norbert Cała
Użytkownik

Jeśli w Białym Domu zagoszczą komputery Mac to kolejna konferencja będzie pod hasłem ” Yes We Can” :)