iMagazine

Apple miało już działający tablet w 1992 roku

28/10/2009, 12:57 · · · 2

PenMac3

TechCrunch dotarł do nieopublikowanych wcześniej zdjęć prototypu pierwszego tabletu Apple. Nazywał się on PenLite i prace nad nim były prowadzone w 1992 roku, o czym świadczy naklejka na obudowie – widoczna na jednym ze zdjęć. Jeden z użytkowników Flikra posiada nawet działający egzemplarz. Możecie obejrzeć zdjęcia wchodząc do jego galerii.

penlite

Wg mnie ciekawe urządzenie. Biorąc pod uwagę, że było to 17 lat temu, jakby zostało wprowadzone do produkcji i sprzedaży, to kto wie, na czym byśmy dziś pracowali. Co o tym sądzicie?


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Moridin napisał(a):

Społeczeństwo nie było gotowe na taki produkt. :)

Scroller napisał(a):

Myślę, że podzieliłby los Newtona. Newton był innowacyjnym urządzeniem jak na swoje czasy. Paradoksalnie zabiło go to, że był zbyt zaawansowany. System operacyjny był bardzo zaawansowanym i bił konkurencję, która w porównaniu do niego raczkowała. Niestety. Rynek zagłosował inaczej.

Wydaje mi się, że obecnie Jobs również wstrzymuje tego typu konstrukcje z podobnych powodów. Wyobrażacie sobie system, który działa rewelacyjnie bez fizycznej klawiatury i myszy. Rewelacja! Tylko kto to kupi? Windowsowcy, którzy wiedzą tylko, że istnieje słowo „ergonomia”? Linuxowcy, którzy wolą jednak terminal?

Ale miło by było mieć w końcu prawdziwego następcę Newtona – tablet z wirtualną klawiaturą…

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK