Mastodon

Aspyr wydaje Secret of Monkey Island

13
Dodane: 14 lat temu

Aspyr ogłosił, iż w najbliższych tygodniach pojawi się na makach klasyka gatunku, jeden z tzw hitów wszech czasów, czyli  Secret of Monkey Island.

Mnie zastanawia tylko jedna kwestia – po co?

Można już od dawna kupić na iPhone i iPod Touch, a ostatnio też “odnowiona” wersja dostępna była w ostatnim pakiecie MacHeist nano.

Aspyr podobno w tej wersji ma oferować odnowioną grafikę oraz poprawiony dźwięk – brzmi to dokładnie tak jak informacja, którą czytałem kupując tą grę na iPhone. Obawiam się, że będzie to kolejne przepisanie, tym razem z iPhone OS na MacOS. Świadczyć o tym może też cena – 10USD. Raczej mało, a może właśnie dlatego, że zbyt dużo roboty przy tym nie mieli.

Czy kupicie kolejny raz tę grę? Ja raczej nie.

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 13

@Dominik Łada – Nie ma sprawy:)

The Secret… – powstała w 1990 roku i o ile się nie mylę była pierwszą Wyspą Małp. Special edition to remake LucasArts (poprawiona grafa, dialogi i itp.) Tales of… to wersja z 2009 roku -produkcja Telltale( ci od Sam&Max). Posiada 3D i inną fabuła.

w kwestii wyjaśnienia. ta gra to remake pierwszej części monkey island, który wcześniej ukazał się na xbox live arcade i faktycznie iphone. i teraz po pierwsze jest to zupełnie inna gra niż to co było w macheist, po drugie, to że gra będzie na macosx to według mnie wielkie wydarzenie i jak czytam, że to nie ma sensu, bo jest już na iphone to po prostu rączki opadają. proponuję na przyszłość zasięgać głębszej wiedzy na temat tak ważnych gier przed pisaniem czegokolwiek o nich.

@Robert – nasz redakcyjny kolega dokopał się do informacji, że podobno w kwietniu coś ma być:

http://www.mackozer.pl/2010/03/15/starcraft-ii-beta-dla-apple-mac-juz-w-kwietniu/

@Tommy – dzięki za wyjaśnienie. W takim razie zwracam honor ws MacHeista. Po prostu ten trailer z gry, który był dostępny na stronie MacHeista był tak przygotowany, że można było odnieść wrażenie, że “to już gdzieś było”.

@quiant – w nawiązaniu do powyższego, jeśli to nowa gra to zwracam honor. Też uważam, że Secret… jest fantastyczną grą

Aby ostudzić nieco zapał dodam iż Aspyr nie sprzedaje niczego w żadnej formie poza USA , dodatkowo gra ma status exclusiv-u dla ich systemu sprzedaży czyli gameagenta (mam nadzieje ,że znajdzie się wydawca po jakimś czasie na EU).