iMagazine

iPhone złamany w 20 sekund podczas konferencji Pwn2Own

25/03/2010, 09:37 · · · 1

Dwaj programiści Ralf-Philipp Weinmann i Vincenzo Iozzo w 20 sekund złamali zabezpieczenia iPhona podczas odbywającej się konferencji Pwn2Own.

Za dokonanie „włamu” dostali urządzenie do którego się włamali oraz nagrodę pieniężną (w zeszłym roku było to 15.000USD, ile w tym nie podano).

Programiści wykorzystali wykrytą przez siebie dziurę w oprogramowaniu SMS. Odpalając na iPhone specjalnie przygotowaną stronę www, można przejąć kontrolę nad urządzeniem i mieć dostęp do danych na nim zgromadzonych.

Programiści planują przekazać Apple dokumentację wykrytej przez siebie dziury i liczą, że zostanie ona naprawiona wraz z nowym firmwarem.

Źródło: blog.zynamics.com


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Marucins napisał(a):

Im mniej osób wie ze masz iPhone tym lepiej
:)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK