Mastodon

Forbes: Zuckerberg więcej wart niż Jobs

3
Dodane: 13 lat temu

Forbes podał, że wartość Marka Zuckerberba, założyciela Facebooka, wzrosła w tym roku o 4,9 miliardów USD, przez co przeskoczył Steva Jobsa. Zuckerberg wyceniany jest na 6,9 miliardów USD, podczas gdy Jobs na 6,1 miliarda USD.

Skąd wziął się taki skok? Otóż Facebook jest teraz wyceniany na 23 miliardy USD, podczas gdy w zeszłym roku kalendarzowym był wyceniany tylko na 7 miliardów.

Dla zainteresowanych tematem – już niedługo, bo 15 października, do polskich kin wchodzi film “Social Network” przedstawiający historię powstania Facebooka. Ciekawe jak zostanie przyjęty.

Przypomniał mi się z tej okazji film “Piraci z Krzemowej Doliny” opowiadający historię powstania Apple.

Źródło: Forbes

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 3

Chodzi o wycenę majątki czy wartości jako „szefa”? ;-)

Bo co do majątku to OK, ale temu od książki z twarzami to się jeden dobry pomysł trafił i go wałkuje a Jobsowi dziesiątki dobrych pomysłów…

jak widać jeden dobry, ale na tyle wartościowy, że “przeskoczył” dziesiątki Jobsowych. Ciekawe tylko, czy i ile to wytrzyma. Były już 2 bańki internetowe, a i ludziom zmieniają się gusta w internecie. Z zainteresowaniem to obserwuję.

@Jaromir Jasne ze chodzi o wycenę majątku (lista Forbesa to lista 400 najbogatszych Amerykanów), ale teraz jest taka moda na przedmiotowe traktowanie ludzi.
Chyba ze o czymś nie wiem i obaj panowie zostali wystawieni gdzieś na sprzedaż.