iMagazine

iPhone 4 – Tango, czyli FaceTime bez Jailbreaku

07/10/2010, 13:59 · · · 4

Kilka dni temu pisaliśmy o funkcji FaceTime w najnowszym iPhone 4. Z FaceTime możemy korzystać niestety tylko będąc podłączonym do sieci WiFi. Hackerzy udostępnili możliwość korzystania z FaceTime po sieci 3G, ale trzeba mieć telefon wprowadzony w tryb Jailbreak. Wielu z Was, podobnie jak ja, nie chce tego robić, a chciałoby mieć możliwość rozmów wideo nie będąc w zasięgu WiFi, czyli po 3G.

Jest na to bardzo proste i co najważniejsze darmowe, no prawie darmowe, rozwiązanie. Jest to aplikacja Tango, dostępna za darmo w AppStore.

Po instalacji aplikacji musimy się zarejestrować w Tango, podając swój numer telefonu, imię i nazwisko oraz adres email. Od tego momentu możemy korzystać z rozmów wideo.

Podobnie jak w FaceTime mamy możliwość przełączania kamer. Gdy nadchodzi połączenie zewnętrzne, zawieszana jest rozmowa wideo. Później automatycznie do niej wracamy.

Tango korzysta z naszej listy kontaktów. Jednakże widoczne na niej są tylko te kontakty, które są zarejestrowane w Tango i mają uruchomioną aplikację.

Na ile jest to dobre rozwiązanie nie mogę teraz powiedzieć. Póki co trochę rwie i jakość wideo i audio jest zdecydowanie gorsza niż w FaceTime, ale coś za coś. Jak widać zasięg naszych sieci GSM jest w wielu miejscach, nawet w centrum Warszawy, słaby. Funkcja rozmów wideo działa i w sytuacji awaryjnej jest wg mnie w zupełności wystarczająca. Myślę nawet, że gdybym nie widział wcześniej jakości FaceTime to połączenia wideo via Tango odbierałbym jako bardzo dobre. FaceTime rozpieszcza…

Pytanie tylko jak będzie wyglądał mój rachunek na koniec miesiąca – ciekawe ile transferu „zżera” takie jedno połączenie?

4

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MarucinsWojtekpedroParalityk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paralityk
Gość
Paralityk

Lepsze już jest JB i unlock FaceTime po 3G niż zaśmiecać se iPhona pseudo video które muszę instalować inne osoby i mieć ciągle to włączone. Kto by chciał mieć to na 24na dobę to włączone?? Raczej to nie jest rozwiązanie. Nawet po 3G w facetime jest dobra jakość tylko trzeba mieć orange a nie playa. Więc ta aplikacja odpada. Lepsze jest JB i unlock.

pedro
Gość

Oczywiście to nie jest FaceTime, ale własny protokół made by Tango team.

Wojtek
Gość
Wojtek

zainstalowalem. Zarejestrowalem. Ale po każdorazowym uruchomieniu pyta mnie od dane. Nie zapamiętuje wprowadzonych danych.

Marucins
Gość
Marucins

Zamienił stryjek siekierkę na kijek :)

A ja myślałem e chodzi tu o unifikacje video rozmowy a nie wciąganie się w kolejny projekt.