Mastodon

eGazety dla iPada bardzo popularne

8
Dodane: 13 lat temu

eGazety.pl poinformowała nas, że ich aplikacja do czytania gazet na system iOS jest coraz bardziej popularna – miesięcznie notuje ponad 30 tysięcy logowań.

Wg producenta wśród klientów serwisu, korzystających z aplikacji dla iOS, zdecydowanie najpopularniejszy jest iPad (e-prasę czyta na nim ok. 80%), następnie iPhone (ok. 20%). Znikomy odsetek czytelników używa natomiast iPodów touch.

eGazety Reader w kategorii “News” zajmuje obecnie 3 miejsce na liście najpopularniejszych polskich programów dostępnych na iPada. Jak wynika ze statystyk, użytkownicy korzystający z urządzeń mobilnych są dużo bardziej aktywni niż czytelnicy, dysponujący innymi urządzeniami (komputerami stacjonarnymi i laptopami) i stanowią już ok. 5% wszystkich odwiedzających witrynę eGazety.pl.

Warto przypomnieć, że nasz magazyn – iMagazine – jako jedyny jest dostępny całkowicie za darmo poprzez serwis eGazety.pl. Polecamy.

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 8

jakość, jakością – to w końcu de facto zmodyfikowany lekko PDF. Myślę, że popularność bierze się z dwóch powodów – po pierwsze świeże gazety ma się już z samego rana i nie trzeba nigdzie po nie wychodzić, nie mówiąc o użytkownikach z zagranicy, a po drugie gazety mimo wszystko przez ten serwis są tańsze niż ich wersje papierowe.

Z własnego podwórka wiem, że część gazet nie ma pojęcia o kosztach jakie trzeba ponieść aby zrobić taką aplikację na iPada i iPhone.Gazety takie błądzą po internecie bo nie mogą odnaleźć odpowiedniej firmy która wyjaśni im o co chodzi kto za co płaci i ile można zarobić.Pewnie zmieni się to za jakiś czas ale kto pierwszy ten lepszy i więcej zarabia,oraz co najważniejsze istnieje na rynku.

“Wg producenta wśród klientów serwisu, korzystających z urządzeń mobilnych, zdecydowanie najpopularniejszy jest iPad (e-prasę czyta na nim ok. 80%), następnie iPhone (ok. 20%). Znikomy odsetek czytelników używa natomiast iPodów touch.”

Z powyższego tekstu rozumiem, że 100% użytkowników eGazety.pl korzysta z urządzeń mobilnych z iOS. Odnoszę wrażenie, że nie to autor miał na myśli ;)

eGazety jest popularny, bo jest jedyny. Wyświetlanie stron gazet działa często bardzo powoli, zdjęcia są koszmarnej jakości, różnych diagramów i wykresów często w ogóle nie da się odczytać po przybliżeniu, sam program lubi wylatywać, niekiedy zdarza się, że gazety mają jedną lub dwie puste (czarne) strony, wyjątkowo irytujące jest także często wyskakujące okienko z pytaniem, czy na pewno chcę pobierać gazety, skoro nie ma połączenia Wi-Fi i jest tylko sieć 3G (nie da się odpowiedzieć raz na zawsze, że tak, chcę, eGazeto, chcę, patrz mi na usta: CHCĘ). Ostatnie uaktualnienie odebrało wygodną możliwość przerzucania stron poprzez dotknięcie brzegu ekranu, teraz trzeba jeździć palcem. Nie ma też możliwości wygodnego kupowania gazet za pomocą programu, trzeba otwierać stronę przez Safari. A na wygląd okładek w trybie Cover Flow przy poziomej orientacji ekranu spuszczę litościwie zasłonę milczenia.

Jest to jednak jedyny program, który daje dostęp do większości polskich gazet i czasopism (choć, niestety, nie wszystkich). Tęsknym okiem wyglądam jakiejś konkurencji. Zwłaszcza od czasu smutnej wpadki z usunięciem możliwości zmieniania stron stuknięciem. To była bardzo wygodna funkcja, a ja opróżniłem kosz po uaktualnieniu i straciłem prawidłowo działającą wersję. Ech. Na przyszłość będę uważał i archiwizował poprzednie wersje programów — nigdy nie wiadomo, jaka szkodliwa myśl zalęgnie się w głowie autora lub zbiorowej nieświadomości Działu Marketingu.