iMagazine

Zmiany w serwerowej ofercie Apple

05/11/2010, 15:42 · · · 3

Duże zmiany zachodzą w serwerowej ofercie Apple.


Produkt znany do tej pory pod nazwą Xserve, czyli komputer w obudowie dostosowanej do montażu w szafach Rack z dniem 31 stycznia 2011 znika z oferty Apple. Tylko do tego dnia będą przyjmowane zamówienia, po tym terminie Apple będzie świadczyło jedynie gwarancyjny i pogwarancyjny serwis. Linia Xserve ma nie być rozwijana i kontynuowana w przyszłości.

Dla klientów chcących nadal korzystać z serwerowych rozwiązań Apple zostaje tylko Mac mini w serwerowej wersji oraz wprowadzony dziś do sprzedaży nowy Mac Pro w serwerowej konfiguracji z procesorem 2.8 GHz Xeon z 8GB RAM, dwoma dyskami 1 TB oraz oczywiście systemem Mac OS X Server (cena 2999 $).

Prawdopodobnie jednak taka oferta nie zaspokoi profesjonalnych odbiorców maszyn Xserve. Ciężko sobie wyobrazić całą masę Mac mini lub nawet Mac Pro w dużej serwerowni, dajmy na to TVNu. Taki ruch to jednoznaczne odchodzenie firmy od profesjonalnych zastosowań i skoncentrowanie się na rynku tylko i wyłącznie detalicznym.

3

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
RadekMax Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Max
Gość
Max

Pytanie: jaki w takim razie sprzęt instaluje Apple w nowo budowanej serwerowni i pod kontrolą jakiego systemu będzie działał? W połączeniu z informacjami o odłożonej gotówce na inwestycje i zarzuceniu wsparcia javy, można pomyśleć, że robią jakiś deal z Oracle. Trzeba tylko potwierdzić, że instalują serwery Sun i wszystko będzie jasne ;)

Radek
Gość

Ciekawe jak Mac Mini lub Mac Pro zamontować w szafie rakowej?