Mastodon

Foxconn otwiera kolejną fabrykę do produkcji iPadów

1
Dodane: 14 lat temu

Popyt na iPada jest tak wielki, że Foxconn poinformował o otwarciu kolejnej fabryki, która będzie go produkowała. Otwarcie fabryki w Chengdu powoduje, że Foxconn będzie w stanie rocznie wyprodukować 40 milionów iPadów.  TUAW wylicza, że Apple poprzez Foxconn wyprodukuje do końca tego roku w sumie 15 milionów sztuk iPadów.

iPad jest jednym z najlepiej sprzedających się produktów ze wszystkich dostępnych na rynku. Cały czas jest reglamentowany – w oficjalnych Apple Storach na całym świecie można kupić tylko 2 sztuki “na głowę”. Trochę lepiej jest u resellerów. Sytuacja raczej nie poprawi się w najbliższym czasie, bo idą święta. iPad jest najbardziej pożądanym prezentem przez dzieci wg Nielsena, przez co możemy spodziewać się pobicia kolejnych rekordów w sprzedaży.

Niestety najgorzej w tej sytuacji mamy my, Polacy, którzy nadal czekamy na lokalną premierę choć sprzedało się ich już u nas około 15 tysięcy sztuk. Nie wiadomo kiedy będzie – plotki mówiły już o kilku datach, a wciąż go u nas nie ma.

Jak tak dalej pójdzie, to podejrzewam, że już niedługo usłyszymy informację, że iPady produkowane będą w Polsce. W końcu Foxconn przejął dawną fabrykę Della w Łodzi i wytwarza w niej dla różnych swoich klientów komputery.

Źródło: TUAW

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 1

“iPad jest jednym z najlepiej sprzedających się produktów ze wszystkich dostępnych na rynku” – dobry żart, jego sprzedaż jest poniżej poziomu sprzedaży popularnych telefonów komórkowych takich jak np.samsung avila. Ogólnie to jest bida z nędzą, 5 mln sztuk to na dzisiejsze czasy nie jest żadne osiągniecie, to tyle ile sprzedaje się np, nokii n8 w jednym kwartale.