iMagazine

Navigon Traffic Live w Polsce już działa

19/12/2010, 19:01 · · · 15

Najnowszy update Navigona wprowadza w Polsce funkcję Traffic Live. Kosztuje sporo, bo €19.99 i to właśnie cena powstrzymuje mnie przed zakupem testowym.

Jeśli ktoś już bawił się aplikacją to proszę o komentarz z wrażeniami z użytkowania.


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Piotr napisał(a):

Narazie nie ma informacji o korkach tylko informacje o robotach drogowych lub innych bardziej stałych zmianach. Przy planowaniu trasy pokazuje gdzie jest ulica zamknięta lub są remonty. Jest też funkcja raportów ale nierozumiem jej działnia.

matipl napisał(a):

Jak pisze Piotr Traffic Live w tym momencie (wieczór) pokazuje głównie utrudnienia z zwężeniami, zamkniętymi drogami (Wawa i okolice – 114). Jutro poniedziałek to sprawdzimy na bieżąco.
Jeśli korki opierają się o innych użytkowników Navigon może w Polsce nie być wesoło, chyba że jest Was mnóstwo.

Norbert Cała napisał(a):

Właśnie kupiłem, zobaczymy jak będzie to działało, już jutro rano.

pejot napisał(a):

No ciekawe jak to działa. Zdecydowałem się na Navigona, bo był w promocji swego czasu. To moja pierwsza nawigacja, więc leciałem w ciemno. Używam od ok. miesiąca. Jest super z minusem. Czasem pokazuje jakiś absurdalne skręty, czasem kieruje trochę na około itp.
A wracając do tematu to ładnie sobie liczą za taki dodatek…

Robert napisał(a):

Jednak poczekam na Auto Mapę zawsze to konkuręcja

Tomek75 napisał(a):

… a ja sobie chwalę nowego TomToma 1.5 Eastern Europe.

Jednak wszystkie te nawigacje na iPhone mają jedną wadę – sporadyczną aktualizację map :-(

Mazo napisał(a):

Zamiast płacić chore opłaty lepiej użyć darmowego Waze. Ostatnio ten społecznie rozwijany GPS pokazuje, że droga to jedno, a informacje od innych użytkowników są bezcenne. Jadąc rano z domu do pracy (po trasie którą znam jak własną kieszeń) włączam sobie Waze by wiedzieć gdzie dziś korek, gdzie wypadek, gdzie misie z suszarką a gdzie straż miejska zakłada kapselki na koła. Bardzo wiele razy uniknąłem stania w korku bo dowiedziałem się o nim chwilkę wcześniej.

pejot napisał(a):

hm, ciekawe…

andrzej napisał(a):

@tomek75
jest już wersja 1.6 tomtom

Tomek75 napisał(a):

@andrzej

Dzięki – właśnie pobrałem. Po pierwszym uruchomieniu pobrało mi 1 MB danych
od innych użytkowników przez MapShare…., hm… może byś ciekawie.

martig napisał(a):

A ja w dalszym ciagu mam dylemat: Navigon, TomTom czy
Automapa?

Grzegorz napisał(a):

dlaczego w moim navigonie nie ma opcji Traffic live (select era) ??? co mam zrobić ? nie ma tez aktualizacji w App store ?

Moridin napisał(a):

@Grzegorz: bo masz inną wersję. Select Era jest ograniczona.

pejot napisał(a):

Weza fajne. Dziś testowałem w śnieżycy. Koncept budowania „miasta” z informacji i danych od użytkowników jest zacny. Niestety ilość ikonek i wyskakujących dymków przytłacza, a przecież podczas jazdy nie będę się gapił w ekran iPhona. Poza tym obie próby właczenia funkcji nawigacji nie powiodły się, „przekroczony limit czasu…” i klapa. Podoba mi się możłiwość przesuwania mapy palcem i podglądu „co jest za dalej”, chociaż mam wrażenie, że bierzące informacje nie są już tam wyświetlane.
Chciałbym jednak zobaczyć jak to działa w trybie nawigacji. Póki co kilka korków zdążyłem ominąć.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK