iMagazine

Jak upodlić iPhonea?

22/12/2010, 12:04 · · · 4

Utarło się, ze iPhone ma swój niepowtarzalny styl i wygląd.

Wiele firm, choć oficjalnie głosi, że iPhone to coś okropnego, za wszelką cenę czerpią z jego „dizajnu” ile się da, zaczynając oczywiście od dotykowego ekranu, kończąc na ikonkach. Tak generalnie to większość producentów ma w swoim zestawie komórki niby inne, ale mniej czy bardziej podobne produktu z Redmond. Jak to się dzieje? Nikt nie wie.  A jednak jakimś niezrozumiałym cudem tak jest.

I choć wydawało by się, że za skopiowaniem idei sprzętu powinna również pójść idea zmiany wyglądu okienek, ciekawie ułożone menu i generalnie coś porywającego – tak jak w iPhone, to jednak producenci, w bezguściu próbują ścigać się do upadłego. Brak im pomysłu. I mnie osobiście by to nie przeszkadzało, gdyby nie to, że takie bezgustowne rzeczy, niestety, pojawiają się w App Store.

Może się niektórzy czytelnicy trochę zbulwersują, ale w mojej prywatnej opinii, całkiem niezły telefon HTC, również dziwnie podobny do iPhonea, mógłby być naprawdę kawałkiem smakowitego kąska, gdyby nie trochę, (tu przepraszam) wieśniacki wygląd ekranu. Oczywiście dużo zależy od użytkownika. Można przecież sobie tak skonfigurować telefonik, że nawet najskromniejszy będzie wyglądał fajnie. Ale można i w drugą stronę czyli po prostu przefajnić. Bezguście potrafi, niestety, zatriumfować i o dziwo trafia celnie.

Właśnie w App Store pojawiła się darmowa aplikacja o przejmującej nazwie Alarm Rebel, która jest jakby żywcem przeniesiona z HTC użytkowanego, przez młodego adepta zasadniczej szkoły rolniczej o specjalizacji ”udój”, który to właśnie udaje się z okazji świąt Bożego Narodzenia na postpezetpeerowskie, proszone jajeczko, święcone przez aniołki roznoszące opłatek w hipermarketach.

No ludzie, może ja trochę wrażliwy jestem, ale jest tyle fajnych aplikacji w App Store. Nawet darmowych. Dlaczego właśnie Alarm Rebel? Niby ostatnio cenzurę na cycki założyli a Alarm Rebel im nie przeszkadza? Po co zabijać iPhona takim cósiem?

Zaraz mi się przypomina taka historia, jak to tacy młodzi menadżerowie, marketingowcy – elita kraju – poszli opijać do Fukiera świeżą podwyżkę i kolejne zwycięstwo. Chcieli ucztę pokaźną na stole wystawić żeby ludzie widzieli kto zacz, a tu winiarnia i co robić? Prawie samo wino, nic jedzenia. Kelnerka szybciutko pojawiła się przy stoliku panów z forsą więc ciężko było się wycofać. No więc elita kraju zaordynowała trzy butelki wina po sześć czy siedem tysięcy złotych. Trzeba było widzieć kelnerkę! Lekko zbladła to mało powiedziane. Omal nie straciła równowagi. Znaczy, znawcy przyszli. No, bo trzeba się znać, aby takie drogie wino zamówić. Stare, drogie, zacne wino.

Mimo, że kelnerką zachwiało, szybko odzyskała równowagę i zapytała; „czy coś jeszcze?” A na to młody menedżer, myśląc zapewne o zakąsce; „jeszcze butelkę coca coli”.

4

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
P10trSławekDarkman133Hypvent Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hypvent
Gość
Hypvent

z Redmond?

Darkman133
Gość
Darkman133

„ale mniej czy bardziej podobne produktu z Redmond” ??? A nie o Cupertino chodziło? Redmond to przecież Microsoft a o nawiązywaniu do iPhone jest artykuł. Czy może czegoś nie skumałem w tym przedświątecznym szaleństwie? ;-)

Sławek
Gość
Sławek

Jasne, że Cupertino. To wszystko przez świąteczne Szaleństwo.

P10tr
Gość
P10tr

Z całym szacunkiem, jak powyżej Cupertino nie Redmond i
Sławek czy Dominik?