iMagazine

Apple zgarnął $9.566 z wydanych $9.6 mld

31/03/2011, 12:09 · · · 5

W zeszłym roku, wg. Gartner (za Betanews), kosumenci wydali $9.6 miliarda na tablety wszelkiej maści. To sporo kasy, ale najbardziej zaskakujący jest fakt, że z tej puli Apple zgarnął $9.566 mld jednym produktem, pomimo że ma 83% rynku wg. szacunków IDC w 2010. Na dodatek mówimy tutaj tylko o 9 miesiącach sprzedaży iPada … Udział w rynku widać nie są najważniejszy.

Strateg Microsoft, Craig Mundie, próbuje jednak zakrzywiać rzeczywistość — to zresztą nie pierwsza taka próba MSFT … Podczas lunchu CEDA w Sydney, powiedział:

Nie wiem czy kategoria dużo-ekranowych tabletów pozostanie z nami czy nie.

Mundie wierzy, że telefony staną się naszymi tabletami, a laptop naszym „przenośnym biurem”. Microsoft już przecież 10 lat, jeśli nie dłużej, próbuje wprowadzić je na rynek, ale dopiero Apple’owi udało się go podbić i spopularyzować. Mimo tego nadal twierdzą, że przyszłość w tej kategorii to Windows i rysiki … Nie wiem w jakim oni świecie żyją, ale prawda jest taka, że nie uczestniczą prawie w ogóle w ogromnym torcie, szacowanym na blisko $30 mld w 2011 roku. Steve Ballmer wspominał w zeszłym roku, że przez iOS i Androida przegapili jedną generację telefonów … W tym tempie to oni przegapią drugą … i trzecią, i czwartą.

5

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Dominik ŁadaPaweł OkopieńMoridinMarcin Zbijowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin Zbijowski
Gość

w kwestii zaklinania rzeczywistości ;)

Rozmawiają dwaj właściciele psów:
– Mój pies jest bardzo mądry – mówi jeden – kiedy mówię mu: „Idziesz czy nie”?
– To co ?
– To on idzie… albo nie….

Moridin
Gość

Zapomniałem ten kawał – świetny. :)

Paweł Okopień
Gość

Ich alternatywą do iPada powinien być Surface kosztujący 1000$ aplikacje na niego są pisane, wygląda świetnie. Tylko po za paroma hotelami i salonami at&t go nie ma.

Moridin
Gość

Mógłbym mieć ławę z Surface w domu …

Dominik Łada
Gość

tylko Surface trudno zabrać ze sobą…