iMagazine

Bug w Skype 5 pozwala przejąć kontrolę nad Makiem

09/05/2011, 13:03 · · · 4

Gordon Madern, australijski konsultant ds. bezpieczeństwa, odkrył sporą lukę w Skype’ie, która pozwala hackerom przejąć całkowitą kontrolę nad naszym komputerem — wystarczy wysłać nam chata z odpowiednim attachmentem.

Łatka jest już dostępna, od blisko miesiąca, ale nie jest wg. Skype’a krytycznym uaktualnieniem, więc musicie ręcznie z menu wybrać Check for available updates. Szczerze mówiąc trochę mnie to dziwi, ale co zrobić — widocznie polityka bezpieczeństwa nie jest dla nich istotna.

Problem dotyczy wszystkich wersji Skype’a przed 5.1.0.922.

Podziękowania dla Adriana za linka!

4

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Dariusz GardyńskiRobert StachnikDominik Łada Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dominik Łada
Gość

To, ze nie jest ta aktualizacja dostępna z automatu, bardzo źle świadczy o Skype. Jak widać w tej chwili dla nich jest jeden priorytet – sprzedać sie Facebookowi lub Google, bo podobno trwają bardzo zaawansowane rozmowy. Źle, że bezpieczeństwo jest w związku z tym pomijane, albo przynajmniej odsuwane na dalszy plan. Przez takie zachowanie dużo mogą stracić, też w rozmowach z potencjalnym inwestorem/kupcem.

Robert Stachnik
Gość

masakra z transferem :( 2 h przy moim łączy 25 chyba serwery im pękają w szwach .

Dariusz Gardyński
Gość

Skype już dawno zszedł na psy. To nie jest już ten Skype, którego znałem kiedyś :/.