iMagazine

Bug w Skype 5 pozwala przejąć kontrolę nad Makiem

09/05/2011, 13:03 · · · 4

Gordon Madern, australijski konsultant ds. bezpieczeństwa, odkrył sporą lukę w Skype’ie, która pozwala hackerom przejąć całkowitą kontrolę nad naszym komputerem — wystarczy wysłać nam chata z odpowiednim attachmentem.

Łatka jest już dostępna, od blisko miesiąca, ale nie jest wg. Skype’a krytycznym uaktualnieniem, więc musicie ręcznie z menu wybrać Check for available updates. Szczerze mówiąc trochę mnie to dziwi, ale co zrobić — widocznie polityka bezpieczeństwa nie jest dla nich istotna.

Problem dotyczy wszystkich wersji Skype’a przed 5.1.0.922.

Podziękowania dla Adriana za linka!


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Dominik Łada napisał(a):

To, ze nie jest ta aktualizacja dostępna z automatu, bardzo źle świadczy o Skype. Jak widać w tej chwili dla nich jest jeden priorytet – sprzedać sie Facebookowi lub Google, bo podobno trwają bardzo zaawansowane rozmowy. Źle, że bezpieczeństwo jest w związku z tym pomijane, albo przynajmniej odsuwane na dalszy plan. Przez takie zachowanie dużo mogą stracić, też w rozmowach z potencjalnym inwestorem/kupcem.

Robert Stachnik napisał(a):

masakra z transferem :( 2 h przy moim łączy 25 chyba serwery im pękają w szwach .

Dariusz Gardyński napisał(a):

Skype już dawno zszedł na psy. To nie jest już ten Skype, którego znałem kiedyś :/.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK