iMagazine

Powiadomienia w iOS 5 & integracja twittera

04/06/2011, 16:56 · · · 7

Powiadomienia

Na 99% wiemy, że Peter Hajas, człowiek stojący za MobileNotifier, został w zeszłym miesiący zatrudniony przez Apple. Na Twitterze wspominał, że jedzie pracować dla „owocowej” firmy w Kalifornii. Jeśli nie planuje zbierać winogron celem pędzenia własnego Chardonnay, to wiele innych opcji nie pozostaje.

Powiadomienia w iOS bardzo mocno kuleją w obecnie formie i nie raz je krtykowałem. Miesiąc temu zresztą wrzuciłem film z ciekawym projektem Andreasa. Apple musi je zmienić i spodziewam się, że zobaczymy je w nowej odsłonie już w poniedziałek. Zastanawia mnie tylko kiedy będzie oficjalna premiera — Peter został zatrudniony parę tygodni temu, a Norbi jest przekonany, że będzie miał dostęp do pełnej wersji zaraz po WWDC. Myślę, że nie będziemy mieli możliwości pobrania go w pełnej wersji prędzej niż w lipcu.

Integracja iOS z Twitterem

Drugą niespodzianką będzie zapewne zdradzona przez Roberta Scoble integracja z Twitterem. Być może będzie to również dotyczyło innych serwisów społczenościowych typu Facebook? Możliwość wysyłania Tweetów bezpośrednio z systemu, bez konieczności otwierania dedykowanej aplikacji, lub na przykład ich odbierania za pomocą wspomnianych powiadomień, to może być pierwszy sygnał, że Apple jednak będzie starał się zmienić sposób w jaki pracujemy na iOS. Taki model jest już tworzony przez Microsoft w Windows Phone 7 i jest to coś genialnego.

WWDC już w poniedziałek

Przypominam o naszej relacji z WWDC już w poniedziałek — będziemy startowali w rejonie 17:30-18:00 w pełnym składzie. Nasze przemyślenia przed konferencją możecie usłyszeć w ostatnim odcinku podcastu.

7

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.


7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Maciej KurekMoridinRobert Stachnik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Robert Stachnik
Gość

jak  Twitter będzie w języku polskim to się zainteresuje 

Robert Stachnik
Gość

jednak założyłem tam konto i zobaczę jego funkcjonalność.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

OT: ja tez mam katalog z aplikacjami „systemowymi”od Apple.
Jak wpisać jako nazwę tego katalogu „jabłko”, tak jak widać w powyższym filmiku?

Moridin
Gość

cmd+k jak masz angielską klawiaturę. Jak nie to szukaj w character viewer. :)

Anonimowo
Gość
Anonimowo

OT: jak wpisać jako nazwę katalogu „jabłko”?

Moridin
Gość

Copy & paste: 

Maciej Kurek
Gość

Boje się że iOS 5 zobaczymy dopiero w tedy kiedy zostanie pokazany nowy iPhone, czyli pewnie na jesień :( Pamiętacie jak długo kazał Apple sobie czekać na iOS 4 dla iPad’a. Mimo wszystko, jak będzie fajny to kupuje konto developerskie i ściągam wersje beta :D