iMagazine

Apple opublikowało informacje nt przejścia z MobileMe na iCloud

26/06/2011, 14:44 · · · 7

Na stronie Apple dotyczącej usługi MobileMe znajdziecie nową podstronę odpowiadającą na najczęściej zadawane pytania dotyczące przejścia na usługę iCloud.

Ze strony jasno wynika, że znikną usługi dotyczące publikacji stron www poprzez iWeb, galerii ze zdjęciami oraz iDisk.

Jednocześnie mamy potwierdzenie, że nasze adresy z rozszerzeniem me.com lub mac.com zostaną zachowane. Nadal będziemy mieli dostęp do webowych aplikacji dla obsługi poczty, kontaktów, kalendarza czy Find My iPhone. To dobrze.

Mi najbardziej będzie brakowało mimo wszystko galerii ze zdjęciami. Teraz mogę je wygodnie eksportować z Aperture lub iPhoto, jednym kliknięciem na www do galerii w MobileMe. Jednocześnie w bardzo wygodny sposób mogę korzystać z galerii z moimi zdjęciami na swoim iPhonie lub iPadzie. Od jesienie (7 września?) tego nie będzie. Tak wiem, że będzie usługa Photo Stream, ale to nie jest to samo.

Z drugiej strony zastanawia mnie co stanie się z aplikacją wydaną przez Apple – Galeria. Czy zostanie ona wycofana z App Store, czy może zostanie wzbogacona o obsługę jakiś zewnętrznych serwisów foto? Byłoby super i na to czekam.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Robert Stachnik napisał(a):

Szkoda mi tego iDisk taki fajny ftp dla moich klientów nie musiałem latać z płytkami po mieście , a miniaturki pokazywałem w galerii grrrrr źle będzie.Może jest wersja pro płatna z tymi funkcjami?dobra  a jak będzie czyli mail zostaje  w nazwa@me.com , bez zmian?

Dominik Łada napisał(a):

mail zostanie. tez mi będzie brakowało iDiska i tej cholernej galerii….

Robert Stachnik napisał(a):

Mogli by zrobić aby zmienić domenę na inną wolną. Właśnie czy iCloud będzie można wybrać inną domenę, lub dodatkową bo nie bardzo to rozumiem.

Marek Kujawa napisał(a):

Chyba, że to będzie za dodatkowe $$$ ;-)

Paweł Piotrowski napisał(a):

A jak to będzie z kontami me.com w wersji family? Czy każde z 5 kont będzie aktywne, czy tylko konto główne?

Dominik Łada napisał(a):

logika sugeruje, że wszystkie konta będą aktywne i do przeniesienia na iCloud.

Łukasz Pezda napisał(a):

Wszyscy piszą o iWeb, iDisk, galerii a brak „Syncing of Mac Dashboard widgets, keychains, Dock items, and System Preferences” nikomu nie przeszkadza? Urządzenia na iOS będą się synchronizowały z iCloud, a dla maków zostanie tylko przywracanie po Time Machine i ew. programy z MAS?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK