iMagazine

Chcesz pobawić się na maku webOSem?

23/08/2011, 16:23 · · · 8

HP zabiło TouchPada, ale nie wypowiedziało się do końca co zamierza w kwestii systemu webOS. Zastanawiałem się nad tym wczoraj wieczorem. Nie udało mi się niestety ani kupić, ani nawet pobawić się samym systemem.

Przeszukując sieć w temacie systemu webOS, natknąłem się na ciekawą informację znalezioną na stronie OSXDaily. Okazuje się, że można przetestować webOS zupełnie za darmo, instalując na maku darmowy VirtualBox oraz emulator webOS, który ściągnąć można bezpośrednio ze strony HP/Palm.

Instalacja nie wymaga żadnych ustawień, bo emulator, który pobierzemy, jest już gotową kompilacją.

Trzeba pobrać i zainstalować tylko te dwa pliki:

webOS jednak jest to zupełnie inna koncepcja niż iOS. Póki co testuję i nie mogę się przyzwyczaić. Wygląda nieźle i działa całkiem sprawnie, ale jestem chyba przesiąknięty już na wskroś iOS, gdzie czuję się naturalniej.

Dajcie znać jakie są Wasze wrażenia jeśli zdecydujecie się na instalację.

8

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Dariusz GardyńskiPatrik Justin MarczakSebastian Samulczyk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sebastian Samulczyk
Gość

Właśnie ściągam i będę się bawił. Zobaczymy ;-)

Patrik Justin Marczak
Gość

Generalnie emulator nie oddaje w pełni działania webOS, bardziej piętnuje braki i niedociągnięcia. Sporo elementów jest przeniesiona żywcem z wersji na małe ekrany, tj. wysuwany panel preferencji czy wygląd ustawień, które powinny zostać przygotowane na nowo. 
Nieszczególnie wygląda sam Launcher, którego szare tło jest raczej brzydkie i nie pasuje do kolorowych ikonek. 
WebOS wymaga sporo pracy, szczególnie wersja na tablety, bo od premiery pierwszego pre bardzo mało się zmieniło w kwestii użytkowania systemu, mino to wszystkie te mini-zmiany idą w dobrym kierunku. Trzeba go po prostu jeszcze sporo dopieścić. 

Sebastian Samulczyk
Gość

A jak wyłączyć na nim aplikację?:D

Patrik Justin Marczak
Gość

Też to mnie dręczyło, ale w końcu udało mi się rozwiązać ten problem. Oryginalnie jest to klawisz Home (za stroną developerską), ale na macu z powodu braku tegoż klawisza jest są to: fn+”strzałka w lewo”. 

Anonimowo
Gość
Anonimowo
Dariusz Gardyński
Gość

Fajnie, że można odpalić. Zrobiłem, zobaczyłem i zwiedziłem. Zajrzałem sobie tu i tam, poczytałem, poklikałem i wywnioskowałem – czemu drogi HP, uśmierciłeś mi tak fajny system ?? Zgrabny, ładny i przejrzysty, czego tu chcieć więcej ?? :P. Tak wiem, jeszcze decyzja nie podjęta, ale i tak wszyscy wiemy, że z WebOS’em krucho. Poczekam, zaczekamy, może urządzenia wyczekamy. Coś fajnego, Webowego, coś smacznego, ładnego i polecenia godnego. Pożyjemy zobaczymy.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

a mi i tak nie działa :)

Dariusz Gardyński
Gość

Zainstaluj najnowszą wersję VB i w tedy spróbuj. Ja długo szukałem tego emulatora w programach. Nie dowierzałem już, że to w ogóle działa, ale był, tylko trzeba dobrze poszukać :).