iMagazine

Wykorzystanie iCloud w pakiecie iWork na Maku z Lionem na pokładzie

30/10/2011, 10:34 · · · 6

Jakiś czas temu wyszła aktualizacja aplikacji z pakietu iWork dla urządzeń pracujących z systemem iOS. Niestety, do tej pory nie doczekaliśmy się jeszcze podobnej aktualizacji dla pakietu biurowego w wersji desktopowej, co nie pozwala w pełni korzystać z dobrodziejstw chmury. Jak się jednak okazuje, nie jesteśmy skazani na wyjście nowej wersji i wykonując parę prostych kroków, możemy już dziś wykorzystać iCloud do współpracy między iWorkiem z iOS a tym w wersji desktopowej.

  • w Finderze wciskamy kombinację klawiszy Command+Shift+G po czym wpisujemy ścieżkę: ~/Library/Mobile Documents
  • powinniśmy tam znaleźć przynajmniej trzy katalogi:
  • jak się okazuje, w katalogach tych przechowywane są dokumenty utworzone na naszych urządzeniach iOS obsługujących iCloud i posiadających aplikacje z pakietu iWork
  • wchodzimy w wybrany przez nas katalog, następnie przechodzimy do folderu „Documents”
  • jeśli tworzyliśmy już jakieś dokumenty na iPhonie lub iPadzie, to w tym miejscu powinny się one właśnie znajdować
  • natomiast jeśli skopiujemy dokument z komputera do tego folderu, to automatycznie pojawi się on na naszych iUrządzeniach
  • dla ułatwienia można utworzyć skrót do tego folderu, który umieścimy na naszym Biurku (Desktopie), co zaoszczędzi nam wiele czasu

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Andrzej napisał(a):

Chyba nie do końca tak jest. W tym folderze nie są przechowywane dokumenty, tylko ich podgląd w formacie .jpg i informacje o dokumencie. Owszem wrzucenie tam dokumentu sprawia że pojawia się w chmurze, ale natychmiast znika z tego folderu i pojawia się obrazek i info o dokumencie.

Grzegorz Wojciech napisał(a):

Genialne-))) U mnie działa bez problemowo, przed chwilą wrzuciłem  w MBP plik zapisany w pdf i word office 2011 a po chwili otworzyłem na iMac.  Wielkie dzięki 

Maciej Szymanski napisał(a):

Działa w jedną stronę, można wrzucać tam .pages z OS X i iWork w iOS je otworzy, ale już w drugą stronę nie. Więc nie takie genialne.

pawel napisał(a):

Trochę się namęczyłem zanim zadziałało! Potrzebowałem tego do synchronizacji plików pomiędzy dwoma macami i niestety nie działało mimo wielu prób. Okazało się że konieczne jest włączenie opcji synchronizacji plików na urządzeniu mobilnym (u mnie iPad), po włączeniu chodzi idealnie.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK