iMagazine

Navigon Europe 2.0 z poprawionym interfejsem i płatnościami

19/11/2011, 14:39 · · · 23

Navigon w wersji 2.0 w końcu wylądował. Wnosi sporo nowego, przede wszystkim do interfejsu, ale wygląda na to, że to również koniec darmowych uaktualnień map. Wprowadzono zostało sporo nowych płatności wewnątrz-appowych — możemy teraz dokupić następujące rzeczy:

  • UK Postcode Navigation €1.59 — umożliwia wprowadzanie 7-znakowych kodów pocztowych jako cel podróży w UK
  • Traffic Live €19.99 — korzysta z danych innych użytkowników usługi Navigon Live i informuje na bieżąco o korkach; korzysta z danych, więc za granicą należy wyłączyć roaming danych jeśli chcemy oszczędzić na rachunkach; działa w Polsce i większości krajów Europy
  • Panorama View 3D €9.99 — widok 3D
  • Truck & Caravan Navigation €79.99 — pomaga nawigować dużymi pojazdami, bierze pod uwagę ich wysokość oraz ograniczenia w ruchu
  • Mobile Alert (miesięczna subskrypcja) €0.79 — ostrzeżenia o mobilnych radarach i problemach na drodze; działa głównie w Niemczech i Austrii
  • FreshMaps XL Europe 44 €14.99 — ta opcja dostarcza uaktualnienia map raz na kwartał, wygląda na jednorazową opłatę

Na szczęście wygląda na to, że kupowanie nowych map to jednorazowy wydatek 15 euro — po jego zakupie nasze mapy powinny zostać uaktualnione raz na kwartał. Do tego dochodzi możliwość wyboru, które mapy chcemy mieć zainstalowane — sam obecnie zainstalowałem jedynie polskie, a potrzebne doinstaluję dopiero przy wyjeździe za granicę. Pozwala to na pewno oszczędzić miejsce, w szczególności na mniejszych pojemnościowo iPhone’ach.

Warto czekać na promocje cenowe — swoją kopię kupiłem za rejon €20.


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Anonim napisał(a):

Ktoś wie czy poprawiła się jakość wyznaczanych tras?

Moridin napisał(a):

Hmm nigdy nie miałem z tym problemów, chociaż korzystam raczej tylko w mieście. Poza mam navi wbudowane w samochód.

Anonim napisał(a):

Navigon już wielokrotnie mnie zawiódł w kwestii wyznaczania tras, niestety dużo lepiej radzi sobie z tym TomTom, zobaczymy jak jest w wersji 2.0

Remik_K napisał(a):

Mam zamiar kupić Navigona, ale z tego co czytam to nie do końca rozumiem. Mam rozumieć, że płacąc za program (obecnie w promocji 60€) dostaje go „pusty“ bez map? Czy po prostu następne uaktualnione karty kosztują 15€?

Moridin napisał(a):

Uaktualnienia kosztują. Dostajesz z mapami „na dzisiaj”.

Nie do końca tak… 
Cokwartalne systematyczne aktualizacje kosztują jednorazowo ekstra 15€, a z programem będziesz miał jak teraz aktualizacje co jakoś czas jak popadnie, ale rzadko. Poczytajcie dokładnie co napisali w opisie programu i nowości.

Moridin napisał(a):

Dzięki za wyjaśnienie – nie było to dla mnie jasne. Link?

A link do czego?
Nie masz w artykule linku do programu w iTunes?

Moridin napisał(a):

Myślałem, że gdzieś masz ambitniejszy. ;-)

Remik_K napisał(a):

OK. Dzięki. Bo zanim kupie to wolałem się upewnić.

Anonim napisał(a):

Opłata za FreshMaps obejmuje najbliższe 2 lata, a potem pewnie znowu przyjdzie płacić. Gorzej, że specyfikacja nowej wersji wskazuje, że nie obsługuje ona iPhone’a 3G ;-(( Nie wiem, czy ściągając aktualizację 2.0 nie wykasuje mi w iTunes i na iPhonie (podczas synchronizacji) obecnej wersji 1.8.2 (mam Navigona też na iPadzie, więc wersja 2.0 ma u mnie też zastosowanie). Ktoś to już może przećwiczył?

Moridin napisał(a):

Zrób sobie backup starej po prostu. To plik *.ipa na dysku.

Anonim napisał(a):

Backup zrobiłem w pierwszej kolejności. Ale pytanie brzmi, czy w iTunes będą dwie wersje, czy też trzeba będzie po każdej synchronizacji iPhone’a ponownie wgrywać „starego” Navigona?

Moridin napisał(a):

Jak nie będziesz robił update Navigona za każdym razem to nie będziesz musiał wgrywać starego.

Anonim napisał(a):

Z navigonem to może mój komentarz będzie miał mało wspólnego, ale na tym obrazku ten iPhone wygląda jakby miał większy ekran :)

Moridin napisał(a):

Perspektywa? ;-)

Mateusz Kamiński napisał(a):

eee, Panorama, Truck i Postcode było już w poprzedniej wersji :)
Teraz wprowadzili głównie zapewnienie o kwartalnym update map, oraz że sama aplikacja nie waży 2GB, tylko wybieramy sobie mapki :)

Mac Moc napisał(a):

€50 to jest obecnie promocja. 
normalna cena tej nawigacji to około €80. 

Anonim napisał(a):

Wydaje mi się, że kwartalna aktualizacja map ma na celu wylacznie zapewnienie dostepu do aktualizacji tychze czesciej niz calego programu. Podczas aktualizacji N. mapy sa uaktualniane. Chyba, ze sie myle, co jest mozliwe. Watpie jednak, zeby N. poszedl droga AutoMapy. Nie zmienia sie koni na srodku rzeki.

Moridin napisał(a):

No właśnie pytanie czy teraz dalej będą – wydzielenie map może spowodować, że nie będę uaktualniane tradycyjną metodą.

Marek Grondkowski napisał(a):

Przecież w opisie jest wyraźnie: 
What’s New In Version 2.0- Fully refined and even easier to use UI- Free map update for all- MyMaps: Install only the maps you need*- Fresh Maps XL provides quarterly map updates for at least two years for a onetime fee. (In App Purchase)* PLEASE NOTE: After installing the app the maps need to be downloaded separately. This requires an internet connection.

Moridin napisał(a):

Dot. to płatnych upgrade’ów, a czy będą też darmowe np. raz w roku?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK