iMagazine

Withings – waga z Wi-Fi

05/02/2012, 21:18 · · · 12

Wiedziałem, że za pomocą iPhone’a można kontrolować inteligentny dom, odpalać samochód czy sprawdzać stan upieczenia mięsa na grillu… Jednak możliwość sprawdzania własnej wagi – to coś nowego.

Naprawdę nie miałem pojęcia, że istnieje coś takiego jak Withings, czyli właśnie waga z możliwością współpracy z iUrządzeniami. Trafiłem na nią przypadkiem, szukając jakiejś fajnej wagi domowej. Istnieje bowiem w życiu człowieka taki moment, gdy musi zainteresować się takim sprzętem… Nie Nie Nie. Wcale nie mam nadwagi wieku średniego, po prostu żona chce wiedzieć, jak szybko dochodzi do siebie po urodzeniu Maksa.

Po pierwsze, po drugie i po trzecie…
Waga Withings zwróciła moją uwagę, ponieważ po pierwsze – wygląda zdecydowanie lepiej niż większość podobnych urządzeń na rynku, po drugie – ma naprawdę spore możliwości, po trzecie – ma … no dobra kupiłem ją głównie dlatego, że współpracuje z iPhone’em. Choć tak naprawdę to nie tylko z iPhone’em, bo i z iPadem oraz po prostu z serwisem Withings.com, który jest dostępny również z komputera. Telefony z Andoridem też mogą pobrać klienta tego serwisu, ale pewnie działa ona tylko na niektórych modelach i na 10% z nich się nie wykrzacza. Pewnie zastanawiacie się, jak łazienkowa waga przesyła te dane do internetowego serwisu. To akurat jest bardzo proste i zwyczajne, waga ma wbudowany moduł Wi-Fi.

Po wyjęciu wagi z pudełka musimy ją skonfigurować, aby działała w naszej sieci. W tym celu podłączamy ją kabelkiem USB do komputera i ustawiamy za pomocą dedykowanego programu. W czasie tego procesu musimy też stworzyć indywidualne konto w serwisie Withings.com, na którym będą odnotowywane wyniki naszego ważenia. Każda waga może obsługiwać do 8 automatycznie rozpoznawanych profili. W profilu definiujemy naszą płeć oraz wzrost, pozwoli to wadze podawać nie tylko suchą informację o wadze, ale też o wiele ważniejszą rzecz, czyli wskaźnik BMI. Dzięki temu, w czasie ważenia na wyświetlaczu wagi pojawi się nazwa naszego profilu, waga w kilogramach, wspomniany wskaźnik BMI oraz poziom tłuszczu. Aby wiarygodnie zbadać poziom tłuszczu, powinniśmy na wadze stanąć boso, bowiem badanie odbywa się metodą BIA (Bioelectrical Impedance Analysis). Czyli przez nasze ciało przepuszczany jest słaby prąd, który potrafi przepływać przez mięśnie, ale stawia mu opór tkanka tłuszczowa. Aby te wszystkie informacje pobrać i obejrzeć w formie ładnych wykresów na iPadzie lub iPhone’ie, wystarczy pobrać z AppStore bezpłatny program Withings WiScale i zalogować się w nim, podając nasz stworzony w czasie konfiguracji identyfikator. Nowe wyniki ważenia będą się pojawiały na iUrządzeniu błyskawicznie, za pomocą metody Push.


Wiecie już jak działa waga i na jakiej zasadzie współpracuje z iPhone’em, ale to nie jedyny jej związek z Apple. Cechą wspólną wagi Withings i wszystkich produktów Apple jest bardzo wysoka jakość wykonania i dbałość o szczegóły. Waga jest zewnętrznie pokryta hartowanym szkłem w kolorze ciemnego granatu lub białym. Ja niestety posiadam kolor granatowy, biały się wyprzedał, lub wcale go nie było w sprzedaży. Może miał być wykonany z tego samego materiału, co biały iPhone 4? Klasycznie, w górnej części wagi zainstalowany jest wyświetlacz, pokazujący nasze zwycięstwa lub porażki, ale on też nie jest taki zwykły. To matrycowy wyświetlacz z subtelnym niebieskim podświetleniem. Technika matrycowa pozwala dowolnie wykorzystać jego przestrzeń, dzięki temu oprócz wagi, możemy zobaczyć jak mamy na imię oraz jak bardzo nasza waga odbiega od prawidłowości.
Cena wagi to 129$, w Polsce są firmy sprzedające ją za 569 zł. Porównanie ceny do standardowej ceny wagi łazienkowej wypada bardzo blado. Ale dodajmy do tego pomiar tkanki tłuszczowej, dodajmy przeliczanie wskaźnika BMI, świetny wygląd i … ehh ciągle wagi mające to wszystko kosztują połowę ceny. Jednak żadna z nich nie zapamiętuje wszystkich naszych pomiarów i nie wyświetla ich na ekranie iPhone’a. Ten argument powinien być dla Was przekonujący.
PS. Muszę kupić nowe żelazko, znacie jakieś z obsługą za pomocą dedykowanego programu z AppStore?

 


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Dariusz Gamcia napisał(a):

Witam,

@Norbert:disqus ,

Jest tego wiecej innego producenta dla urzadzen z systemem iOS:

-waga
-cisnieniomierz
-pulsometr
-pomiar zawartosci cukru
-termometr

Wszystkie te akcesoria za jedyne 456 euro + aplikacja, ta jest gratis:)

http://www.t-mobile.de/medisana/0,22637,26043-_,00.html

Pozdrawiam

Dariusz

Norbert Cała napisał(a):

WOW niezła cena :)

macnow napisał(a):

Żelazka sterowanego aplikacją na iOS jeszcze nie ma. Kiedyś widziałem zdjęcie, żelazka z dockiem na iPoda. A co do żelazka w AppStore, to na razie musi Ci wystarczyć to: 
http://itunes.apple.com/pl/app/your-big-iron-mission!/id431471463?mt=8 

Norbert Cała napisał(a):

Żelazko z Dock – super sprawa :)

Mariusz Ostrowski napisał(a):

Gorzej jak by zadzwonił telefon a Ty byś odebrał żelazko z docka…

Dominik Łada napisał(a):

dokładnie…;-)

Norbert Cała napisał(a):

Czepiacie się :)

Sebastian Samulczyk napisał(a):

Och fajna jest ta waga… Idealna w połączeniu z runkeeperem, który posiada moduł do obsługi tej wagi ;-)

Anonim napisał(a):

Dodatkowo waga współpracuje z telewizorami Panasonic z Viera Connect – http://tinyurl.com/7apo2mz

Dominik Łada napisał(a):

nie no, to już przesada, z telewizorem….

Anonim napisał(a):

Fajna waga, mojej brak WiFi i wtyczki USB do identycznej funkcjonalności ;)

Poza tym mam większy wyświetlacz, gdzieś te dane o mięśniach, wodzie, kościach i tłuszczu, zapotrzebowaniu na kalorie, itd…. musi wyświetlać.

Co do ceny nie wypowiem się, swoją dostałem.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK