iMagazine

Kopiujemy zdjęcia ze Strumienia Zdjęć do własnego katalogu

13/02/2012, 11:13 · · · 6

Jedną z funkcji iCloud jest Strumień Zdjęć. Działa on w ten sposób, że gdy zrobimy zdjęcie za pomocą iPhone’a, iPoda czy iPada 2, to zostanie ono automatycznie przesłane do pozostałych urządzeń z iOS 5, jak również na Maka z Lionem na pokładzie do aplikacji iPhoto i Aperture. I działa to automatycznie, bez żadnej konfiguracji. Jak to jednak bywa, czasem taka opcja konfiguracji by się przydała chociażby dla ustalenia, w jakim miejscu chcielibyśmy zapisać zrobione fotki. I w tym wypadku, w pewnej mierze pomoże nam AppleScript.

Za pomocą poniższego skryptu utworzymy prostą aplikację, która przy każdym uruchomieniu skopiuje wszystkie zdjęcia ze Strumienia Zdjęć do wskazanego folderu (w tym przypadku do folderu „Strumien” na Biurku). Uruchamiamy więc Edytor AppleScript (z folderu /Applications/Utilities) i wklejamy tam poniższy kod:

Zapisujemy plik, np. jako „SkopiujStrumien” pamiętając, by pole Format pliku zmienić na program.
Kolejnym krokiem jest utworzenie katalogu „Strumien” w katalogu „Obrazki”. Teraz, za każdym uruchomieniem stworzonej appki, zdjęcia ze Strumienia zostaną przekopiowane do katalogu docelowego. Jeśli chcielibyście zmienić lokację tego katalogu, to zmieńcie ścieżkę Desktop:Strumien na inną znajdującą się wewnątrz katalogu domowego. Pamiętajcie przy tym, że kolejne podkatalogi oddzielamy od siebie znakiem „:”.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Wiesław Tomas napisał(a):

Nie działa. Wyświetla error „Plik Macintosh HD:Users:wt:Library:Application Support:iLifeAssetManagement:assets nie został znaleziony.” number -43 from „Macintosh HD:Users:wt:Library:Application Support:iLifeAssetManagement:assets”

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Sprawdź, czy masz ten katalog wogóle. Jeśli nie, to może nie masz najnowszej wersji iPhoto lub Aperture?

Wiesław Tomas napisał(a):

Dzięki, już działa.

Maciej Skrzypczak napisał(a):

A co było problemem jeśli można wiedzieć? :)

Szymon Barabasz napisał(a):

 możesz podpowiedzieć co zrobiłeś, że zadziałało?

Szymon Barabasz napisał(a):

mi też nie działa. Mam wersje iPhoto’11  9.2.1  i zrobiłem jak wskazałeś, ale pojawia mi się ten sam błąd co koledze wcześniej. Mam katalog na biurku z appką SkopiujStrumien.app i coś nie działa-może ja coś schrzaniłem?? :)) hmm…

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK