iMagazine

Kopiujemy zdjęcia ze Strumienia Zdjęć do własnego katalogu

13/02/2012, 11:13 · · · 6

Jedną z funkcji iCloud jest Strumień Zdjęć. Działa on w ten sposób, że gdy zrobimy zdjęcie za pomocą iPhone’a, iPoda czy iPada 2, to zostanie ono automatycznie przesłane do pozostałych urządzeń z iOS 5, jak również na Maka z Lionem na pokładzie do aplikacji iPhoto i Aperture. I działa to automatycznie, bez żadnej konfiguracji. Jak to jednak bywa, czasem taka opcja konfiguracji by się przydała chociażby dla ustalenia, w jakim miejscu chcielibyśmy zapisać zrobione fotki. I w tym wypadku, w pewnej mierze pomoże nam AppleScript.

Za pomocą poniższego skryptu utworzymy prostą aplikację, która przy każdym uruchomieniu skopiuje wszystkie zdjęcia ze Strumienia Zdjęć do wskazanego folderu (w tym przypadku do folderu „Strumien” na Biurku). Uruchamiamy więc Edytor AppleScript (z folderu /Applications/Utilities) i wklejamy tam poniższy kod:

Zapisujemy plik, np. jako „SkopiujStrumien” pamiętając, by pole Format pliku zmienić na program.
Kolejnym krokiem jest utworzenie katalogu „Strumien” w katalogu „Obrazki”. Teraz, za każdym uruchomieniem stworzonej appki, zdjęcia ze Strumienia zostaną przekopiowane do katalogu docelowego. Jeśli chcielibyście zmienić lokację tego katalogu, to zmieńcie ścieżkę Desktop:Strumien na inną znajdującą się wewnątrz katalogu domowego. Pamiętajcie przy tym, że kolejne podkatalogi oddzielamy od siebie znakiem „:”.

6

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Szymon BarabaszMaciej SkrzypczakWiesław Tomas Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wiesław Tomas
Gość

Nie działa. Wyświetla error „Plik Macintosh HD:Users:wt:Library:Application Support:iLifeAssetManagement:assets nie został znaleziony.” number -43 from „Macintosh HD:Users:wt:Library:Application Support:iLifeAssetManagement:assets”

Maciej Skrzypczak
Gość

Sprawdź, czy masz ten katalog wogóle. Jeśli nie, to może nie masz najnowszej wersji iPhoto lub Aperture?

Wiesław Tomas
Gość

Dzięki, już działa.

Maciej Skrzypczak
Gość

A co było problemem jeśli można wiedzieć? :)

Szymon Barabasz
Gość

 możesz podpowiedzieć co zrobiłeś, że zadziałało?

Szymon Barabasz
Gość

mi też nie działa. Mam wersje iPhoto’11  9.2.1  i zrobiłem jak wskazałeś, ale pojawia mi się ten sam błąd co koledze wcześniej. Mam katalog na biurku z appką SkopiujStrumien.app i coś nie działa-może ja coś schrzaniłem?? :)) hmm…