Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Ile stracili operatorzy na iMessage i podobnych serwisach? [Ankieta]

Ile stracili operatorzy na iMessage i podobnych serwisach? [Ankieta]

15
Dodane: 12 lat temu

Wiecie ile? Serwis CNet, powołując się na badanie rynku przeprowadzone przez Ovum Research, podało, że w zeszłym roku operatorzy stracili przez usługi takie jak iMessages, BlackBerry Messenger, Facebook chat czy Samsung ChatON prawie 14 miliardów USD!

Kwota ta jak rozumiem, dotyczy samego rynku amerykańskiego – nie jest to sprecyzowane. Możemy domyślać się w takim razie ile to było na całym świecie. A nawet jeśli badanie dotyczy całego świata to generalnie jest to i tak bardzo duża kwota.

Na swoim przykładzie zauważyłem najlepiej ile jestem w stanie zaoszczędzić odkąd wprowadzono iMessage. Większość moich znajomych, nawet takich, których o to nie podejrzewałem, ma jak się okazuje iPhony i z nimi wymieniam się już nie SMSami, a właśnie iMessagami. Dzięki temu nie tylko oszczędzam na SMSach, ale też na MMSach. Wcześniej spore przekraczanie abonamentu było u mnie standardem, teraz nie zdarza mi się to w ogóle. Jak prześledziłem billingi to właśnie przez SMSy i MMSy rachunek mi “puchł”.

Myślę, że wprowadzenie takich usług jest dużym ciosem dla operatorów. Zastanawiają się co zrobić w takiej sytuacji, bo coraz mniej zarabiają na jednym numerze. Rynek nasycił się już i nie jest łatwo o nowych klientów. Dowiedziałem się ostatnio, że przy rachunkach na poziomie 400PLN, jestem w prawie najwyższej grupie abonentów, bo średnie rachunki teraz są o ponad połowę mniejsze od moich.

Dodatkowo iMessage ma tą zaletę, że mogę z niego korzystać na iPadzie, iPhonie i od kilku dni na komputerze. Jest to szalenie wygodne.

Trzeba pamiętać, że ww serwisy nie są jedyne. Są przecież też takie programy jak Viber czy What’App, które są nawet ciekawsze od wspomnianych iMessage, BBM czy ChatON, bo są crossplatformowe. Są też maile – całkowicie uniwersalne.

Co zrobią operatorzy? Myślę, że muszą skoncetrować się w takiej sytuacji na zarabianiu na usługach transmisji danych. Innego wyjścia nie ma. Dlatego w tych usługach raczej nie spodziewałbym się specjalnych zniżek.

Proponujemy szybką ankietę.

Czy jeszcze SMSujecie, kompletnie zrezygnowaliście z takich usług czy przestawiliście się na wspomniane aplikacje?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 15

Nie cierpię takich wyliczeń. Policzmy, ile stracili producenci telegrafów przez wprowadzenie telefonów ;/. Świat idzie do przodu, jedne rzeczy zastępują inne, naturalna kolej rzeczy.

Denerwuje mnie jedna rzecz, ze pisze z iPhone z iMessage jako z numeru telefonu, natomiast z komputera jako z maila, przez to odbiorca ma mnie czesto zdublowanego Wiadomościach. Da się z komputera wysyłać jako z numeru?

Chyba jedynym rozwiązaniem jest ustawienie prezentacji po AppleID również na iPhone i przyzwyczajenie znajomych do nowego kanału komunikacji.

Jeżeli to jest jedyna opcja, to chyba będę musiał tak zrobić, będzie wygodniej. Ciekawi mnie to co napisał sq2frd, ale u mnie tak nie działa

A kontakty trzymasz w iCloudzie czy np. w Google Contacts? Ja używam Google Contacts i zauważyłem, że książka adresowa czasami wariuje, np. gubi relacje miedzy kontaktami. Możliwe, że na iCloudzie będzie działało poprawnie.

Mam na iCloudzie kontakty, ale to raczej nie robi różnicy

To nie wiem jak Ci się to udało, sprawdzałem u taty ma zapisany ten mail z którego pisałem oraz numer i mimo wszystko się dublowało :(

Też nie wiem jak się “udało” ;-) używam tak na co dzień ;)

W abonamencie Play miałem wykupiony pakiet 200 smsów, który ledwo lub czasami w ogóle mi nie starczał. Odkąd moja połówka, a także inni znajomi mają iPhone’a zacząłem kupować mniejszy pakiet 100 smsów, którego i tak nie wykorzystuję. Piszę dużo, a na dzień dzisiejszy wykorzystałem może z 20 smsów :) iMessage jest naprawdę dobre. Zdjęcia można wysyłać bez dodatkowych opłat, jak to miało miejsce z mms. 

Wcześniej mi nie dublowało. W jednej konwersacji były i zielone i niebieskie chmurki. 
Odkąd mam iPada wszystko się popsuło. Nie wiem czy on jest winny, czy fakt wyjmowania karty SIM z tel, w celu aktywowania internetu do iPada. Gdzieś tu leży wina. 

Musiałbym zaznaczyć wszystkie opcje ; )

Co do iMessage, albo WhatsApp, czemu jeszcze ludzie sie na to nie przestawili? Mam 10 osób łącznie z którymi pisze przez wymienione wyżej.. Ehh.