iMagazine

Apple przekonuje do przejścia na iCloud – Snow Leopard za free

20/04/2012, 14:39 · · · 9

Od wczoraj użytkownicy usługi MobileMe, która z końcem czerwca tego roku przestanie działać, dostają propozycję przejścia na iCloud.

iCloud jest w podstawowej opcji za darmo i jest przeznaczony z założenia bardziej do synchronizacji, niż do przechowywania plików. Myślę, że jest to jedna z przyczyn, dlaczego użytkownicy nadal korzystają z MobileMe.

Drugą, chyba zdecydowanie ważniejszą dla użytkowników kwestią, jest sprzęt z jakiego korzystają. Aby móc używać iCloud musisz mieć zainstalowany najnowszy system operacyjny Apple – OSX 10.7 Lion. Niestety nie działa on z pierwszymi Intelomakami, nie mówiąc już nawet o komputerach z procesorami PPC.

Aby kupić Liona musimy mieć zainstalowanego przynajmniej Snow Leoparda. Apple aby skusić klientów na przejście na swój najnowszy system, oferuje im Snow Leoparda za darmo. Wystarczy wypełnić formularz, który znajdziemy pod TYM LINKIEM.

Przejście na iCloud dla wielu użytkowników będzie wiązał się niestety nie tylko ze zmianą systemu operacyjnego. Część z nich będzie musiała zmienić też sprzęt. Ciekawe czy w raporcie kwartalnym Apple za Q3 zobaczymy wzrost sprzedaży nowych komputerów.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

rycek napisał(a):

Mnie nadal trzyma możliwość tworzenia galeria internetowa na MobileMe. Ciężko znaleźć równie dobrą alternatywę.

Dominik Łada napisał(a):

Mam ten sam problem…trzeba szybko szukać bo czasu coraz mniej

PawelD napisał(a):

iWeb?

Dominik Łada napisał(a):

Chyba mylisz troche pojeca – iWeb to program, a MobileMe to usługa m.in. hostingu własnych galerii ze zdjęciami.

PawelD napisał(a):

No tak, faktycznie – skupiłem się na części dotyczącej integracji z iPhoto i łatwości projektowania, a aspekt hostingowy mi jakoś umknął. Oczywiście można sobie z tym poradzić wykupując miejsce na jakimś wirtualnym serwerze (za dużo mniejsze pieniądze niż kosztowało mobile.me) ale to już wymaga łączenia usług z różnych miejsc. 

Swoją drogą to dziwne że Apple oddaje w tej dziedzinie pola Facebookowi, Flickrowi i Google. 

rycek napisał(a):

Galerie tworzone przez iWeb nie dają możliwości ściągnięcia tych zdjęć w pełnym rozmiarze, ale pomysł z początku wydała się dobry.

Łukasz Nowak napisał(a):

Szkoda ,że nie dla wszystkich użytkowników OSX Leopard (bez mobile me) :(

Dominik Łada napisał(a):

to by było zbyt piękne.

rycek napisał(a):

Właśnie dostałem płytkę z Snow, zdziwiłem się jak szybko dotarła.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK