iMagazine

Apple przekonuje do przejścia na iCloud – Snow Leopard za free

20/04/2012, 14:39 · · · 9

Od wczoraj użytkownicy usługi MobileMe, która z końcem czerwca tego roku przestanie działać, dostają propozycję przejścia na iCloud.

iCloud jest w podstawowej opcji za darmo i jest przeznaczony z założenia bardziej do synchronizacji, niż do przechowywania plików. Myślę, że jest to jedna z przyczyn, dlaczego użytkownicy nadal korzystają z MobileMe.

Drugą, chyba zdecydowanie ważniejszą dla użytkowników kwestią, jest sprzęt z jakiego korzystają. Aby móc używać iCloud musisz mieć zainstalowany najnowszy system operacyjny Apple – OSX 10.7 Lion. Niestety nie działa on z pierwszymi Intelomakami, nie mówiąc już nawet o komputerach z procesorami PPC.

Aby kupić Liona musimy mieć zainstalowanego przynajmniej Snow Leoparda. Apple aby skusić klientów na przejście na swój najnowszy system, oferuje im Snow Leoparda za darmo. Wystarczy wypełnić formularz, który znajdziemy pod TYM LINKIEM.

Przejście na iCloud dla wielu użytkowników będzie wiązał się niestety nie tylko ze zmianą systemu operacyjnego. Część z nich będzie musiała zmienić też sprzęt. Ciekawe czy w raporcie kwartalnym Apple za Q3 zobaczymy wzrost sprzedaży nowych komputerów.

9

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


9
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Łukasz NowakPawelDDominik Ładarycek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rycek
Gość
rycek

Mnie nadal trzyma możliwość tworzenia galeria internetowa na MobileMe. Ciężko znaleźć równie dobrą alternatywę.

Dominik Łada
Gość

Mam ten sam problem…trzeba szybko szukać bo czasu coraz mniej

PawelD
Gość
PawelD

iWeb?

Dominik Łada
Gość

Chyba mylisz troche pojeca – iWeb to program, a MobileMe to usługa m.in. hostingu własnych galerii ze zdjęciami.

PawelD
Gość
PawelD

No tak, faktycznie – skupiłem się na części dotyczącej integracji z iPhoto i łatwości projektowania, a aspekt hostingowy mi jakoś umknął. Oczywiście można sobie z tym poradzić wykupując miejsce na jakimś wirtualnym serwerze (za dużo mniejsze pieniądze niż kosztowało mobile.me) ale to już wymaga łączenia usług z różnych miejsc. 

Swoją drogą to dziwne że Apple oddaje w tej dziedzinie pola Facebookowi, Flickrowi i Google. 

rycek
Gość
rycek

Galerie tworzone przez iWeb nie dają możliwości ściągnięcia tych zdjęć w pełnym rozmiarze, ale pomysł z początku wydała się dobry.

Łukasz Nowak
Gość

Szkoda ,że nie dla wszystkich użytkowników OSX Leopard (bez mobile me) :(

Dominik Łada
Gość

to by było zbyt piękne.

rycek
Gość
rycek

Właśnie dostałem płytkę z Snow, zdziwiłem się jak szybko dotarła.