iMagazine

D.Bramante 1928 – cow hide envelope dla iPada

15/10/2012, 10:23 · · · 2

Ten artykuł pochodzi z archiwalnego iMagazine 7-8/2012.

Wiele rzeczy w życiu widziałem, ale pokrowca wykonanego z krowiej skóry, jeszcze nie. Podchodziłem do „krowy” zatem bardzo ostrożnie. A kto by nie podszedł?! Przy bliższym zapoznaniu, jednak zaprzyjaźniliśmy się …

D.Bramante wykorzystuje swoje doświadczenie w obrabianiu skóry do produkcji „kopert” na iPady. Portfolio produktów firma ma oczywiście znacznie szersze, ale już sama różnorodność oferty dla iPada jest zaskakująca. Mamy wszystko – od skóry „łowcy” poprzez modele wykonane z krokodylej, zamszowej czy testowanej krowiej. Płaty wykorzystane do ich uszycia są bardzo grube, wnętrze jest pięknie wykończone, a klapa ma wbudowany magnes, żeby się przypadkiem nie otworzyła. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie dołączana skórzana szmatka, do czyszczenia ekranu – tak prosty detal, a jakże funkcjonalny. Składa się z dwóch kawałków skóry, zszytych razem na połowie szerokości. Dzięki temu całość rozkłada się w kształcie litery A, gdy ją przykładamy do ekranu, a wewnętrzna, zamszowa część szybko i idealnie doczyszcza ekran.

Na początku potrzeba ciut większej siły, aby nowego iPada włożyć do środka, jednak z czasem, jak to bywa ze skórą, ta się wyrabia i dostosowuje do jego kształtu. Ta sama koperta jest również przeznaczona do poprzedniego modelu według producenta, ale nie do iPada pierwszej generacji. Jako, że udało mi się w niej upchnąć HP TouchPada, to podejrzewam, że i iPad z 2010 roku się zmieści.

Jakość wykonania i dbałość o szczegóły jest iście mistrzowska i o ile model z krowiej skóry trafi tylko do osób o specyficznym guście, to muszę powiedzieć, że każdy powinien coś znaleźć dla siebie.

Dane techniczne

Producent: D.Bramante 1928
Model: Cow hide leather envelope for iPad 2 and new iPad
W komplecie: ściereczka do czyszczenia ekranu
Cena: 239 zł
Strona producenta: http://morid.in/dbramantecowhide

Ocena: 6/6

2

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.