iMagazine

Internet w wersji Retina

28/11/2012, 13:48 · · · 3

Nasz webmaster, Marek Wojtaszek, ostatnio przeprowadził ciekawą prezentację dla Interia.pl nt wykorzystania grafik w wysokich rozdzielczościach przy projektowaniu stron www.

Jest to o tyle istotne, że wiele osób i firm zapomina, że od ponad pół roku mamy iPady z ekranami Retina, a od wakacji w ofercie Apple pojawiły się Macbooki Pro 15″ i ostatnio 13″ również z takimi ekranami – przy okazji zachęcam do przeczytania recenzji Macbooka Pro 13″ z ekranem Retina napisanej przez Wojtka.

Myślę, że Warto o tym pamiętać, że strony www niewykorzystujące grafik w wysokich rozdzielczościach wyglądają bardzo słabo na ekranach Retina.

Internet w wersji Retina from Marek Wojtaszek

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

OldNAME napisał(a):

Świat kręci się tylko wokół ekranów Retina i Apple? A co z pozostałymi?

Cezar napisał(a):

fajna prezentacja.

Co z pozostałymi?
Jeszcze chwila i matryce typu Retina będą standardem.

Dominik Łada napisał(a):

Przecież czy bedzie się ekran nazywał Retina czy inaczej to wszystko jedno – chodzi o wykorzystanie grafik w wysokiej rozdzielczości. Za chwilę inni producenci też będą wykorzystywali takie ekrany, chociażby Google Nexus 10…