iMagazine

Kontroluj jasność ekranu swojego iUrządzenia

25/01/2013, 21:03 · · · 15

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem bardzo zadowolony jeśli chodzi o odpowiedni dobór podświetlenia ekranu w swoim iPhonie. Szczególnie dobrze to działa w iOS 6, gdzie reakcja na natężenie światła jest niemal natychmiastowa. Być może jednak chcielibyśmy czasem sami zmienić podświetlenie, bo na przykład w nocy jest za ciemne?

Nic prostszego, taka opcja istnieje już od dawna w iOS. Aby do niego dotrzeć musimy przejść do Ustawień, a następnie wybrać Jasność i tapeta. Tam możemy skorygować podświetlenie, co jednak może nie zadziałać na dłuższą metę, jeśli pozostawimy włączoną opcję Automatyczna. Ale gdy ją wyłączymy, przejmiemy pełną kontrolę nad jasnością ekranu naszego iUrządzenia.

Czasami jednak nie warto się bawić w ciągłe ręczne przestawianie jasności, ponieważ część aplikacji pozwala niezależnie ją ustawiać bez wpływu na resztę systemu. Najczęściej opcję taką spotkamy w przeróżnych aplikacjach pozwalających na czytanie tekstów, gdzie najbardziej oczywistym przykładem będą iBooks:

Źródło: OS X Daily


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Marcin Moneta napisał(a):

Następna rada bedzie chyba jak wyłączyć wifi albo przestawić ikonki…

kresq napisał(a):

Faktycznie, przy tych rzeczach to zagadnienie wydaje się być ekstremalnie trudne i skomplikowane: https://imagazine.pl/2013/01/24/ustawiamy-ilosc-przypomnien-o-nieodczytanych-wiadomosci/#disqus_thread

A myślałem, że gorzej tu nie będzie pod tym względem.

Marcin Hinz napisał(a):

Wielu użytkowników nie przechodzi z ciekawości przez całe drzewko ustawień i to jest dla nich odkryciem. No hate pls.

kresq napisał(a):

To nie jest „całe drzewko ustawień”. To są podstawowe rzeczy i opcje, których odpowiedniki są praktycznie we wszystkich smartfonach. Po prostu ciężko mi to pojąć.

Marcin Hinz napisał(a):

Cieżko ci pojąć że są osoby, które właśnie kupiły swojego pierwszego smartfona, ba swój pierwszy telefon bo właśnie skończyli x lat i może im sie do czegoś przydać ?

kresq napisał(a):

Tak, bo o ile jestem w stanie pojąć, że ktoś mógłby sobie kupić iPhona jako pierwszy telefon, to nie uwierzę, że w Polsce jakiś nieogarnięty dzieciak, lat 7, jako pierwszą słuchawkę dostał od rodziców iPhona. Nie uwierzę też, że jakiś staruszek kupił sobie ze swojej emerytury iPhona jako pierwszą komórkę. A ludzie w przedziale 15-45 raczej na bank swój pierwszy telefon mają za sobą. Więc nie wiem po co bronić tych bezsensownych artykułów, do tego taką chybioną argumentacją, wybacz,

Marcin Hinz napisał(a):

A ja znam parę osób, które dostały swój pierwszy tablet od firmy i takie rady im bardzo pasują. To, że czegoś nie umiesz pojąć nie sprawia, że to się nie dzieje.

Filthy_Criminal napisał(a):

nie no wybacz ale siostrzenica, ktora ma lat 9 dostala smartfona i zabiła mnie tym co potrafi z nim zrobić i samym faktem, że potrafi odszukać potrzebne opcje i to w dodatku na Androidzie.

Marcin Hinz napisał(a):

A mój syn w wieku 5 lat poruszał się sprawnie po Springboardzie i wielu aplikacjach. Czy to znaczy, że każdy tak będzie miał ?
Kolega w moim wieku biega 10km w 36 minut a ja mam problem ze zrobieniem tego w godzinę. Każdy jest inny także wybacz ale twoje doświadczenie nam tzw. próbie 1-osobowej jest raczej mało wiarygodne pod względem badań UX.

Moridin napisał(a):

Niestety nie każdy jest tak genialny jak Ty.

kresq napisał(a):

Skończ proszę z tym słabym sarkazmem (tak samo to z mamą), bo takie pyskówki kiepsko świadczą o Tobie jako dziennikarzu.

I nie trzeba być genialnym, żeby ogarniać takie podstawowe rzeczy, trzeba być lekko opóźnionym chyba (lub być strasznym ignorantem), żeby ich nie ogarniać.
Czasami mam wrażenie, że nie macie czym zapełnić strony i szukacie materiału na siłę albo robicie pewne rzeczy „na odwal się”

Moridin napisał(a):

Moja Mama tego nie ogarnia, a bynajmniej nie jest opóźniona. Zastanów się trochę nad swoją agresją, bo nikomu ona nie służy.

kresq napisał(a):

Tak? A sprezentowałeś jej iPhona? Nie wiem w jakim jest wieku, ale może trzeba było jej kupić coś takiego, nie byłoby problemu: http://www.telix.pl/images/gal/5709/emporia-elegance.jpg
Moja babcia taki ma, bo też nie wykorzysta nawet jednej dwudziestej potencjału iPhona. Tak samo wątpię, że osoba, która nie potrafi wejść w ikonkę „Ustawienia” na ekranie główny, będzie wchodzić na neta i szukać porad na fachowych stronach.
I nie wiem gdzie widzisz agresję. Piszę w spokojnym i racjonalnym tonie argumentując moje zdanie. Ale cieszę się, że Ty porzuciłeś ten kpiący i protekcjonalny ton. Chociaż „Niestety nie każdy jest tak genialny jak Ty” też równie dobrze można uznać za agresję. Pozdrawiam.

Moridin napisał(a):

Super! Mojej mamie się przyda.

Marcin Hinz napisał(a):

Warto by dodać że na iPadzie mamy do tej opcji szybki dostęp z paska multitaskingu.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK