iMagazine

Używanie tagów w poczcie iCloud

26/03/2013, 22:21 · · · 7

Czy do otrzymywania specyficznych informacji korzystacie z osobnej skrzynki pocztowej? A może bawicie się w filtrowanie kolejno dodawanych newsletterów? Jeśli korzystacie z poczty iCloud można powyższe procesy wykonać w obrębie jednego adresu bez większego wysiłku.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Wszystko dzięki możliwości dodawania tagów do adresu naszego maila. Na czym to polega? Otóż do naszego iCloudowego adresu wystarczy dodać znak + oraz jakąś nazwę etykiety. Na przykład, aby trzymać wszystkie nieistotne maile w jakimś katalogu wystarczy, że do swojego adresu (np. maciej@icloud.com) dodamy +smieci, a następnie w kliencie poczty utworzymy filtr, który pocztę przychodzącą na maciej+smieci@icloud.com przeniesie do stosownego katalogu.

Identyczne rozwiązanie już od dawna oferuje na przykład Gmail, ale dobrze, że iCloud również to umożliwia.

Źródło:
Mac OS X Hints

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Behinder napisał(a):

Ale że jak dodamy do swego adresu – gdzie?

Marucins napisał(a):

99% klientów uważa że przepłaca za opakowanie

Maciej Skrzypczak napisał(a):

No masz przecież podany przykład. Nazwę etykiety dodajesz do pierwszej części adresu przed ‚@’ w sensie adres+etykieta@icloud.com.

Behinder napisał(a):

Wybacz ale nadal nie czaję. Może jestem mało inteligentny, skąd ktoś ma wiedzieć że ma wysłać maila na maciej+smieci? wszystko bedzie i tak szlo do Ciebie filtrować pocztę można tylko po istniejących polach. Sprawdziłem źródło na OSX Daily i piszą tak samo niekonkretnie :(

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Załóżmy taki scenariusz. Masz pocztę, która nazywa się maciej@icloud.com. Zapisujesz się do newslettera podając w polu adresu maciej+news@icloud.com. W kliencie poczty ustawiasz sobie, że wszystkie wiadomości przychodzące na maciej+news@icloud.com mają być od razu przenoszone do nowego folderu pocztowego Newsletter. W ten sposób możesz łatwo przefiltrować dając jedną regułę, a nie dodając kolejne adresy newsletterów.

Mam nadzieję, że teraz jest jaśniej. :)

Behinder napisał(a):

Aaaaaaa taki knyf…:)

Karol napisał(a):

Jak dotąd najlepszy tip.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK