iMagazine

Używanie tagów w poczcie iCloud

26/03/2013, 22:21 · · · 7

Czy do otrzymywania specyficznych informacji korzystacie z osobnej skrzynki pocztowej? A może bawicie się w filtrowanie kolejno dodawanych newsletterów? Jeśli korzystacie z poczty iCloud można powyższe procesy wykonać w obrębie jednego adresu bez większego wysiłku.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Wszystko dzięki możliwości dodawania tagów do adresu naszego maila. Na czym to polega? Otóż do naszego iCloudowego adresu wystarczy dodać znak + oraz jakąś nazwę etykiety. Na przykład, aby trzymać wszystkie nieistotne maile w jakimś katalogu wystarczy, że do swojego adresu (np. maciej@icloud.com) dodamy +smieci, a następnie w kliencie poczty utworzymy filtr, który pocztę przychodzącą na maciej+smieci@icloud.com przeniesie do stosownego katalogu.

Identyczne rozwiązanie już od dawna oferuje na przykład Gmail, ale dobrze, że iCloud również to umożliwia.

Źródło:
Mac OS X Hints
7

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


7
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KarolMaciej SkrzypczakMarucinsBehinder Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Behinder
Gość
Behinder

Ale że jak dodamy do swego adresu – gdzie?

Marucins
Gość
Marucins

99% klientów uważa że przepłaca za opakowanie

Maciej Skrzypczak
Gość

No masz przecież podany przykład. Nazwę etykiety dodajesz do pierwszej części adresu przed ‚@’ w sensie adres+etykieta@icloud.com.

Behinder
Gość
Behinder

Wybacz ale nadal nie czaję. Może jestem mało inteligentny, skąd ktoś ma wiedzieć że ma wysłać maila na maciej+smieci? wszystko bedzie i tak szlo do Ciebie filtrować pocztę można tylko po istniejących polach. Sprawdziłem źródło na OSX Daily i piszą tak samo niekonkretnie :(

Maciej Skrzypczak
Gość

Załóżmy taki scenariusz. Masz pocztę, która nazywa się maciej@icloud.com. Zapisujesz się do newslettera podając w polu adresu maciej+news@icloud.com. W kliencie poczty ustawiasz sobie, że wszystkie wiadomości przychodzące na maciej+news@icloud.com mają być od razu przenoszone do nowego folderu pocztowego Newsletter. W ten sposób możesz łatwo przefiltrować dając jedną regułę, a nie dodając kolejne adresy newsletterów.

Mam nadzieję, że teraz jest jaśniej. :)

Behinder
Gość
Behinder

Aaaaaaa taki knyf…:)

Karol
Gość

Jak dotąd najlepszy tip.