iMagazine

Adobe Creative Cloud – dodatkowe informacje o nowościach

08/05/2013, 02:02 · · · 2

Dziś, a w zasadzie patrząc na zegarek, to już wczoraj, byłem na briefingu zorganizowanym przez Adobe nt nowości w Creative Cloud.

O wszystkim w zasadzie napisał już Maciek TU i TU, ale chciałem pokazać Wam kilka slajdów jakie nam zaprezentowano, które podsumowują wspomniane nowości.


Ciekawą nowością wprowadzaną wraz z nową wersją CC jest możliwość pracy w „teamie”. Mamy jedną, główną licencję i nadajemy prawa i przywileje poszczególnym użytkownikom – nie muszę chyba mówić, że jest to bardzo wygodne w dużych organizacjach. W tej wersji możemy z poziomu administratora blokować poszczególne funkcje (np udostępnianie), programy czy zasoby poszczególnym pracownikom. Ciekawe i przydatne rozwiązanie.

Zapewne interesują Was ceny w Polsce. Pokazane na slajdach ceny są w EUR i są to ceny netto. Klienci indywidualni kupują CC poprzez stronę adobe.com. Dostają wtedy fakturę VAT z Irlandii (tak jak w Apple). Klienci zamawiający wersję dla „teamów” mogą to zrobić lokalnie u wytypowanych partnerów Adobe.

W tej chwili (do końca sierpnia) trwa promocja dla wszystkich posiadaczy licencji od CS3 w górę, w której indywidualnie miesięczne opłaty przez rok będą na poziomie 29,99EUR. Istotne – jeśli chcecie mieć wersję PL (niestety nie wszystkie programy w CC mają pełną lokalizację, ale te najważniejsze tak) to musicie zamówić wersję CC Multi European Language. Pakiet jest wtedy droższy o 2EUR/miesięcznie.

Jeśli interesuje Was tylko jeden program – np Photoshop – to jest opcja CC Single. Mamy ograniczony wybór tylko do 10 programów (w CC jest ich 15) i koszt miesięczny jest na poziomie 19,99EUR. W tym przypadku też do końca sierpnia jest promocja i koszt miesięczny spada do 9,99EUR. Ale pamiętajcie, że po roku płacenia „w promocji”, zaczynacie płacić „normalnie”.

Co się tyczy wersji pudełkowych, to Adobe kompletnie z nich w tej chwili rezygnuje. „Pakiet CS6 bedzie dostępny przez siec elektronicznej sprzedaży, lecz nie ma planów dalszego rozwoju produktów w ramach CS” – oznacza to, że będą jeszcze przez jakiś czas udostępniane poprawki, ale cały ciężar przenosi się do chmury.

Na koniec chciałem Wam pokazać film przygotowany przez jednego z ewangelizatorów Adobe Terriego White’a nt nowego Photoshopa CC.

Więcej filmów, przygotowanych m.in. przez Rufusa Deuchlera, z którym wywiad mieliśmy w marcowym iMagazine, znajdziecie na specjalnej stronie Adobe TV.

2

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dominik ŁadaMarta Dzięgiel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marta Dzięgiel
Gość

Czy wiecie jak to jest z tą fakturą z Irlandii? Jaka tam jest stawka VAT i czy mogę odliczyć VAT i w koszty wrzucać jeśli mam działalność?

Dominik Łada
Gość

Skoro mówili, że jest tak samo jak w przypadku Apple, to zakładam, że mają zarejestrowany NIP w Polsce i wystawiają faktury VAT z Irlandii z polskim VATem. Zatem można normalnie wrzucać w koszty.