iMagazine

Szybkie przełączanie domyślnych przeglądarek

05/07/2013, 22:17 · · · 3

Dobry web developer projektuje swoje strony tak, aby działały na możliwie jak największej liczbie przeglądarek bez większych różnic. W związku z tym zaopatrzony jest w wiele tych aplikacji. Z drugiej strony niektórzy użytkownicy korzystają z kilku przeglądarek, bo na jednej coś działa lepiej, a na innej gorzej. Zamiast męczyć się z uruchamianiem linków w tej właściwej, warto zwrócić uwagę na aplikację Objektiv.

Objektiv to aplikacja rezydująca w naszym pasku menu. W zależności od tego, która z przeglądarek stron www jest ustawiona jako domyślna, wyświetla się jej ikona.

W każdej chwili możemy bezboleśnie zmienić domyślną aplikację uruchamiającą linki poprzez wybranie jej z listy zainstalowanych na naszym komputerze (można proces ten przyspieszyć korzystając ze skrótów klawiszowych).

Jeśli posiadamy zbyt dużo przeglądarek, w każdej chwili możemy usunąć je z listy Objektiv poprzez przytrzymanie klawisza Alt i wskazanie którejś z nich.

Miłym jest z pewnością fakt, że Objektiv jest całkowicie darmowy. Pobrać go możecie stąd.

3

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Maciej SkrzypczakMaciej Walczak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciej Walczak
Gość
Maciej Walczak

Auuu, jeszcze jeden zapychacz pamięci do paska :) Dobry developer uzywa HTML5 + Boilerplate + Normalize i nie przejmuje sie przegladarkami IE ponizej wersji 8 :) Reszta sama działa :)

Maciej Skrzypczak
Gość

Na zapychacze paska jest super narzędzie – Bartender (macbartender.com) ;)