iMagazine

MobileMe i darmowe subskrypcje iCloud

04/08/2013, 19:39 · · · 5

Byli użytkownicy usługi MobileMe na koniec jej działania otrzymali od Apple prezent w postaci darmowej subskrypcji 20 GB w iCloud. Jak to jednak z subskrypcjami bywa, czas ich trwania jest ograniczony.

Tak samo jest w przypadku wspomnianych 20 GB. Ta dodatkowa pojemność w iCloud wygaśnie bowiem już 30 września bieżącego roku. Oczywiście pod warunkiem, że nie zdecydujecie się na jej przedłużenie. Dla przypomnienia obecne stawki za rozszerzenie/przedłużenie poszczególnych subskrypcji przedstawiają się następująco:

  • 10 GB – 16€ (około 70 zł) za rok,
  • 20 GB – 32 € (około 140 zł) za rok,
  • 50 GB – 80 € (około 340 zł) za rok.

Być może zastanawiacie się, co w sytuacji, gdy Wasze dane zajmują ponad 5 GB (które są darmowe) w iCloud?

W takim wypadku dostęp do kopii zapasowej, dokumentów i skrzynki pocztowej w iCloud zostanie tymczasowo zablokowany do momentu wybrania któregoś z nowych planów subskrypcyjnych.

Więcej informacji o końcu darmowej subskrypcji i postępowaniu w tym przypadku możecie odnaleźć na stronie support.apple.com/kb/HT5527.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Robert Stachnik napisał(a):

Brak publikacji używając iWeb przez iCloud nie ma sensu zwiększenie z 5 GB na płatne wersje.To tylko mój punkt widzenia.Dodam że nie ma udostępniania jako ftp plików foto lub zip.Wolę moje prawie 16 GB w Dropbox

Dominik Łada napisał(a):

Wszystko rozbija sie o kwestię backupu – jeśli robisz go w iCloud to się opłaca.

Krzysztof Kwiatkowski napisał(a):

Ja od początku na icloud mam może z 20MB danych, głownie z programów. Moja chmurka do skydrive, teraz mam 27 GB i to mi wystarczy na długo.

Piotr Szczygieł napisał(a):

„Po cichu” liczyłem, że zostawią te 20GB.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK