iMagazine

Mój Alfred przeszukiwanie iTunes i Mac App Store

09/08/2013, 19:35 · · · 11

Dzisiejszy workflow, który wykorzystuję w Alfredzie 2 również jest „obcy”, czyli nie stworzony przeze mnie. Ale mogę Was zapewnić, że jest bardzo pożyteczny, a dodatkowo jeszcze go ulepszyłem. Ale po kolei.

App Store – bo taką nazwę nosi opisywany workflow, stworzył niejaki Siqi Yi. Poprzez wpisanie odpowiedniego słowa (app dla iTunes App Store i mas dla Mac App Store), a następnie nazwy poszukiwanej aplikacji otrzymamy od razu wyniki w oknie Alfreda.

Jak widzicie na załączonych wyżej zrzutach, oprócz pełnej nazwy danej aplikacji otrzymujemy również kilka innych przydatnych informacji z ceną na czele.

Wybranie któregoś z wyników przeniesie nas do odpowiedniego sklepu, czyli albo do iTunes, albo do Mac App Store, gdzie będziemy mogli zdobyć więcej informacji o poszukiwanej aplikacji i ewentualnie ją zakupić.

Jeśli natomiast nie znajdziecie spośród wyników poszukiwanej aplikacji, pierwszy wynik zawsze przeniesie Was do odpowiedniego sklepu w widoku wyszukiwania na zadanej frazie.

Moje modyfikacje

Oryginalny workflow ma kilka dość przeszkadzających mankamentów. Po pierwsze przeszukuje on chińskie App Store’y. Po drugie, jak można wywnioskować z pierwszego, wszystkie ceny podane są w chińskiej walucie.

W związku z powyższym wprowadziłem niezbędne zmiany i całość działa na polskich sklepach z odpowiednią walutą, czyli Euro.

Ostatnią modyfikacją jest dodatkowa możliwość skopiowania bezpośredniego URL’a do aplikacji, co czyni ten workflow jeszcze bardziej uniwersalnym (bo link ten mogę wkleić to tekstu, przeglądarki stron www, itd., itp.).

Nazwa: App Store
Pobieranie: link (zmodyfikowany)

Wszystkie artykuły z serii Mój Alfred
możecie znaleźć pod tym linkiem.

11

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


11
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Dariusz GardyńskiKrzysztof KubicaDominik ŁadaMaciej SkrzypczakTomek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomek
Gość
Tomek

Mam pytanie – czy na targi IFA moze wejsc kazdy i wstep jest bezplatny??

Maciej Skrzypczak
Gość

Nie byłem nigdy na IFA, musiałbyś spytać bezpośrednio chłopaków.

Dominik Łada
Gość

Wejście na Targi IFA jest płatne i dostępne dla każdego od piątku. W czwartek są zamknięte prezentacje i konferencje dla dziennikarzy.

Tomek
Gość
Tomek

A jaki jest jego koszt i gdzie mozna nabyc bilety?

Dominik Łada
Gość

Proponuję użyć Google…. http://lmgtfy.com/?q=IFA+2013

Krzysztof Kubica
Gość
Krzysztof Kubica

Pobrałem ten workflow i nie moge go uruchomić. Po kliknięciu w niego otwiera się okno Workflows Alfreda (mam wersję 2 i Powerpacka) i nic dalej się nie dzieje. Co robię nie tak?

Maciej Skrzypczak
Gość

Po dwukrotnym kliknięciu na plik powinny się uruchomić Preferencje Alfreda na widoku Workflows i z zapytaniem, czy dodać nowy workflow, jak na załączonym zrzucie → http://cl.ly/image/3T1q1C3B2n0y

Krzysztof Kubica
Gość
Krzysztof Kubica

No wlaśnie nic takiego sie nie otwiera. Mimo wszystko dziękuję za odpowiedź.

Maciej Skrzypczak
Gość

A czy tak samo dzieje się podczas próby instalacji innych workflow? Jeśli tak, to może coś Ci się stało z samym Alfredem?

Krzysztof Kubica
Gość
Krzysztof Kubica

Dzięki. Zainstalowałem na nowo Alfreda i teraz wszystko poszło jak należy.

Dariusz Gardyński
Gość
Dariusz Gardyński

W 10.9 jest problem – url do Mac App Store nie działa z powodu uprawnień. Nie chce mi się rozpisywać, po prostu pobierzcie i odpalcie :) – https://db.tt/eC0l0g09 .