iMagazine

Udostępnianie kuponów z Passbooka

13/09/2013, 18:04 · · · 7

W iOS 6 wprowadzono funkcję Passbook, która pozwala na zbieranie różnego rodzaju kuponów, biletów oraz innych kart w jednej aplikacji. Mimo tego, że program nie posiada opcji udostępniania zawartości, możemy ją łatwo przesłać innym osobom.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Żeby udostępnić znajomemu kupon, wystarczy wykonać zrzut ekranu w aplikacji. Należy jedynie pamiętać, by kod, który ma podlegać skanowaniu, był widoczny w całości. Zrzut ekranu robimy, przytrzymując przycisk Hold, i bez puszczania go wciskając przycisk Home. Zapisane w rolce aparatu zdjęcie możemy zarówno przesłać przez iMessage, jak i za pośrednictwem maila czy też innej aplikacji.

Z jednej strony jest to wygodne rozwiązanie, z drugiej jednak może być niebezpieczne. Passbook może przechowywać bowiem nie tylko kupony rabatowe, ale i bilety czy karty członkowskie. Apple nie umożliwia odrębnego zabezpieczenia tej aplikacji hasłem, w związku z czym w przypadku przechowywania tam ważnych danych, dobrze  jest włączyć kod blokady telefonu.

Źródło: Cult of Mac

7

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


7
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Radek PeAleksDominik ŁadaBartek Stańczyk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartek Stańczyk
Gość

Szkoda, że te passbooki w Polsce się jeszcze nie zadomowiły za dobrze. Na grafice widać przykładowo markę Costa, która jest obecna w Polsce, a chyba nie ma opcji korzystania z niej via Passbook. To samo jest chyba ze Starbucksem – jeśli się mylę dajcie znać. Chętnie odchudziłbym mój portfel z tego zbędnego plastiku. Ciekawe, czy doczekamy się karty Payback w tej formie – tego używam najczęściej.

Dominik Łada
Gość

Payback sam sobie zrobiłem i wrzuciłem do Passbooka i działa – niestety nie wszystkie czytniki kodów w sklepach sa w stanie odczytać kod z ekranu iPhona

Radek Pe
Gość
Radek Pe

Dominiku, możesz przybliżyć proces robienia sobie passbooka? też bym PayBack sobie zmajstrował.

Dominik Łada
Gość

Tu masz dużo passbooków z Polski, oraz linka do kreatora:

http://www.ipod.info.pl/index.php/polskie-passbooki/

Aleks
Gość
Aleks

W iOS 7 przycisk udostępniana się już pojawił :)