iMagazine

Ustawianie relacji między kontaktami

04/10/2013, 22:45 · · · 5

Siri potrafi odczytać nasze relacje z osobami w książce adresowej, dzięki czemu komunikowanie się z asystentem jest dużo wygodniejsze. Najpierw należy jednak skonfigurować to, kim są dla nas dane osoby.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Przypisanie relacji do kontaktu jest możliwe zarówno z poziomu Siri, jak i książki adresowej. Aby dodać relację za pomocą asystenta głosowego, wystarczy wywołać go, przytrzymując przycisk Home, a następnie wypowiedzieć przykładowo „Andrzej is my grandfather” – odpowiednia adnotacja zostanie dodana do kontaktu.

1

Drugim sposobem jest przypisanie relacji ręcznie. W tym celu wchodzimy do aplikacji Telefon (na iPhonie) lub Kontakty (na iPodzie touch i iPadzie). Następnie przechodzimy do zakładki Kontakty, wybieramy siebie, a pózniej przycisk Edytuj. Na liście odnajdujemy pole dodaj osobę powiązaną. Teraz z listy wybieramy relację, a z kontaktów – odpowiednią osobę.

2

Źródło: OS X Daily

5

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Dariusz JażdżykMarucinsBartek StańczykPiotrŁukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łukasz
Gość
Łukasz

coś to dziwnie opisane jest. wchodzimy w kontakty i co tam edytujesz?? trzeba chyba wybrać kontakt aby go edytować…?

Piotr
Gość
Piotr

Siebie edytuj.

Bartek Stańczyk
Gość

„…wchodzimy do aplikacji Telefon (na iPhonie) lub Kontakty (na iPodzie touch i iPadzie). Następnie wybieramy przycisk Edytuj, a później na liście odnajdujemy pole dodaj osobę powiązaną. Teraz z listy wybieramy relację, a z kontaktów – odpowiednią osobę.”

Marucins
Gość
Marucins

Fajne p(r)ozwiązanie.

BBC – „Szajka przestępcza została rozbita dzięki Apple oraz użytkownikowi który powiązał kolegów zbrodni…”

Dariusz Jażdżyk
Gość
Dariusz Jażdżyk

Mnie zawsze zastanawiało w która stronę działa takie przekierowanie. Jeśli w swoim kontakcie wpiszę relacje syn to oznacza, że ja jestem synem osoby, którą wpisuję (bo to moja karta i ja jestem synem) czy po relacji syn mam wpisać imię swego dziecka (bo to mój syn)?