Mastodon

Uwaga na aktualizację pakietu MS Office 2011 dla Mac!

8
Dodane: 10 lat temu

Po aktualizacji systemu OS X Mavericks osoby korzystające z pakietu MS Office 2011 w języku polskim nie mogły uruchomić aplikacji MS Word. Jeden z twitterowiczów podsunął rozwiązanie, które opisywałem jakiś czas temu. Jeśli z niego skorzystaliście, to nie instalujcie najnowszej aktualizacji MS Office, która według plotek ma pojawić się już wkrótce! Najpierw trzeba się odpowiednio przygotować.

Jak pewnie pamiętacie, sposobem na uruchomienie MS Word na OS X Mavericks była zmiana nazwy folderu pl.lproj na en.lproj. Pozostawienie takiego stanu rzeczy i aktualizacja do najnowszej wersji MS Office 2011 może spowodować problemy w przebiegu tego procesu. Dlatego przed jej zainstalowaniem należy wszystko „odkręcić”.

W Finderze przechodzimy do folderu Aplikacji (skrót Cmd+Shift+A), a następnie do Microsoft Office 2011. Tam klikamy prawym przyciskiem myszy na aplikacji Microsoft Word i z menu wybieramy Pokaż zawartość pakietu.

Następnie przechodzimy do katalogów ContentsResources i zmieniamy nazwę folderu en.lproj na pl.lproj.

Teraz dopiero będziemy mogli uruchomić aktualizację pakietu.

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, Redaktor iMagazine.pl. Mastodon: mcskrzypczak@c.im

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 8

Pages tak, ale pojawi się problem jak wyeksportujesz test do docx (taki z obrazkami i bajerami) wtedy nic tego poprawnie nie otworzy. Ale Pages moje wymagania spełnia w 100%.

U znajomej zmiana na pl.lproj nie pomogła mimo, że błąd z otwieraniem pasował do opisu. Word zaczął działać dopiero po nadpisaniu wersją z torenta, który nie miał żadnych problemów z działaniem w przeciwieństwie do zakupionego w sklepie. I jak tu nie kochać piratów?