iMagazine

Mój Alfred – filmy z IMDb

02/12/2013, 22:07 · · · 4

Po dłuższej przerwie wracam do prezentacji kolejnych workflows, z których korzystam w swoim Alfredzie. Dzisiejszy workflow powinien się szczególnie spodobać mojemu redakcyjnemu koledze Janowi Urbanowiczowi – pozwala na przeglądanie informacji z serwisu filmowego IMDb.

Nie jest to mój workflow, dlatego opiszę tylko jego działanie.

Domyślnym słowem kluczowym jest m. Po nim wpisujemy nazwę filmu (po angielsku), co uruchomi jego wyszukiwanie w bazie.

Po wybraniu filmu zostaną wczytane informacje (zwróćcie uwagę, że tytuł filmu zmienił się w specjalny kod) – wszystko w oknie Alfreda.

Mamy tu podstawowe informacje o filmie. Poniżej objaśnienie oraz akcje wywoływane po wciśnięciu danej informacji:

  • Tytuł filmu (rok wejścia do kin), poniżej czas trwania oraz średnia ocena. Po kliknięciu zostaniemy przeniesieni na stronę filmu w IMDb.com.
  • Genre (gatunek filmu). Nie wywołuje żadnej akcji.
  • Release date (dokładna data premiery). Nie wywołuje żadnej akcji.
  • Director (reżyser lub kilku). Po kliknięciu zostanie uruchomione wyszukiwanie Google pokazujące inne filmy z bazy IMDb, w których wymieniony reżyser brał udział.
  • Writer (scenarzysta lub kilku). Po kliknięciu zostanie uruchomione wyszukiwanie Google pokazujące inne filmy z bazy IMDb, w których wymieniony scenarzysta brał udział.
  • Show actors… (pokaż aktorów). Po kliknięciu zostaniemy przeniesieni poziom niżej w oknie Alfreda, do listy aktorów grających w danym filmie. Kliknięcie na któregoś z nich przekieruje nas na stronę jemu poświęconą w serwisie IMDb.

  • Show plot… (pokaż fabułę). Po kliknięciu zostanie otwarte okno Szybkiego podglądu z opisem fabuły pobranym z serwisu IMDb.

  • Show poster… (pokaż plakat). Po kliknięciu zostanie otwarte okno Szybkiego podglądu z plakatem filmu.

  • View trailer… (zobacz trailer). Po kliknięciu zostaniemy przeniesieni do serwisu YouTube z oficjalnym trailerem filmu.
  • Show on IMDb… (pokaż w IMDb). Po kliknięciu zostaniemy przeniesieni do serwisu IMDb na stronę poświęconą filmowi.

Jak widać workflow ten pozwala na szybkie wyszukanie najważniejszych informacji o filmach z serwisu IMDb.

Nazwa: Movies
Pobieranie: link

Wszystkie artykuły z serii Mój Alfred
możecie znaleźć pod tym linkiem.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Behinder napisał(a):

O super, myslalem zeby cos takiego napisać ale nigdy czasu nie ma. Szkoda że nasze durne portale filmowe nie oferują API – chcialem zrobic skrypt ktory wysyła moją ocenę na stopklatke, filmweb, RT, flixster i IMDB jednocześnie ale dupa :/

Marcin Milewski napisał(a):

This webpage is not available

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Ale że która?

Marcin Milewski napisał(a):

Link do skryptu. Już poprawiony jest…

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK