iMagazine

Sprzątanie w poczcie iCloud

14/12/2013, 12:49 · · · 1

Oferowane przez Apple 5 GB darmowej przestrzeni w iCloud można bardzo szybko zapełnić. Aby błyskawicznie zwolnić miejsce w chmurze, wystarczy usunąć z poczty niepotrzebne wiadomości z załącznikami.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Apple zaleca, by sprzątanie poczty rozpocząć od opróżnienia katalogów Kosz oraz Niechciane. Na mojej skrzynce najwięcej miejsca zajmują wiadomości z załącznikami i to właśnie nich muszę się regularnie pozbywać. Aby wygodnie do nich dotrzeć, należy utworzyć inteligentną skrzynkę, która będzie wyświetlać tylko tego typu wiadomości. W tym celu w aplikacji Mail wybieramy z górnego paska pozycję Skrzynka pocztowa, a następnie opcję Nowa inteligentna skrzynka pocztowa…1

Teraz wypełniamy okno według poniższego wzoru.

2

Aby szybko pozbyć się załączników z poczty, wystarczy wejść do skrzynki inteligentnej, zaznaczyć wiadomości, a następnie z menu Wiadomość wybrać opcję Usuń załączniki.

3

Źródło: Macworld

1

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Taurusileo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Taurusileo
Gość
Taurusileo

” Na mojej skrzynce najwięcej miejsca zajmują wiadomości z załącznikami i to właśnie nich muszę się regularnie pozbywać.
Nich?