iMagazine

Sprzątanie w poczcie iCloud

14/12/2013, 12:49 · · · 1

Oferowane przez Apple 5 GB darmowej przestrzeni w iCloud można bardzo szybko zapełnić. Aby błyskawicznie zwolnić miejsce w chmurze, wystarczy usunąć z poczty niepotrzebne wiadomości z załącznikami.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Apple zaleca, by sprzątanie poczty rozpocząć od opróżnienia katalogów Kosz oraz Niechciane. Na mojej skrzynce najwięcej miejsca zajmują wiadomości z załącznikami i to właśnie nich muszę się regularnie pozbywać. Aby wygodnie do nich dotrzeć, należy utworzyć inteligentną skrzynkę, która będzie wyświetlać tylko tego typu wiadomości. W tym celu w aplikacji Mail wybieramy z górnego paska pozycję Skrzynka pocztowa, a następnie opcję Nowa inteligentna skrzynka pocztowa…1

Teraz wypełniamy okno według poniższego wzoru.

2

Aby szybko pozbyć się załączników z poczty, wystarczy wejść do skrzynki inteligentnej, zaznaczyć wiadomości, a następnie z menu Wiadomość wybrać opcję Usuń załączniki.

3

Źródło: Macworld


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Taurusileo napisał(a):

” Na mojej skrzynce najwięcej miejsca zajmują wiadomości z załącznikami i to właśnie nich muszę się regularnie pozbywać.
Nich?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK