iMagazine

Automatyczna zmiana wielkości obrazu

24/12/2013, 13:25 · · · 1

W swojej pracy często potrzebuję grafik o określonej wielkości. Dzięki niewielkiej usłudze w Automatorze mogę zmienić ich rozmiar za pomocą jednej kombinacji przycisków.

Zaczynamy od uruchomienia Automatora i wybrania utworzenia nowej usługi. Z listy czynności po lewej stronie wybieramy pozycję Zdjęcia, a następnie Skaluj obrazy. Przeciągamy czynność do pola po lewej stronie okna.

1

Teraz wypełniamy pola według poniższego wzoru. Wpisane piksele dotyczą szerokości obrazka, do jakiej zostanie przeskalowany. Oczywiście jest ona dowolna.

3

Teraz zapisujemy usługę. Będzie ona widoczna w menu Usługi, po kliknięciu prawym przyciskiem na pliku grafiki. Teraz wystarczy według tego poradnika przypisać do usługi skrót klawiszowy.


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Grzegorz Bartkowiak napisał(a):

Wyśmienicie. A ja poproszę o inny tip. W Finderze otwarte są dwie karty. Jak skopiować/przenieść jednym skrótem klawiaturowym plik z jednej karty do drugiej, bez przełączania się między kartami – w sensie aktywna jest cały czas ta sama karta, której przeglądamy pliki i co któryś kopiujemy.

Tak, wiem że można zaznaczyć kilka plików z wciśniętym command, i przenieść je, jak już będą zaznaczone, ale najpierw muszę wszystkie przejrzeć, żeby wiedzieć, które to mają być – to trochę strata czasu, lepiej było by robić na bieżąco. Czy można utworzyć taką opcję w Automatorze?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK