iMagazine

Mój Alfred – PopClip

27/12/2013, 23:01 · · · 3

W dzisiejszej części serii Mój Alfred będzie krótko, bowiem opisywany przeze mnie workflow ma za zadanie wykonać jedną prostą czynność – wywołać aplikację PopClip.

PopClip to imitacja menu przeniesionego z iOS. Tam, po zaznaczeniu tekstu pojawia się chmurka z możliwością zaznaczenia wszystkiego, skopiowania, wycięcia, wklejenia. Ktoś mógłby pomyśleć, że przecież na OS X da się takie czynności wykonać dużo szybciej, np. za pomocą skrótów klawiszowych. To za co jednak najbardziej cenię sobie PopClip, to dostępne dodatki. Często korzystam chociażby z takich, jak skracanie przydługich linków, wyszukiwanie frazy w domyślnej wyszukiwarce, itd. Chmurka PopClip pojawia się zaraz po zaznaczeniu tekstu. Niestety, często znika, bo na przykład klikniemy gdzieś indziej. Albo zaznaczamy z poziomu klawiatury. W takich sytuacjach, by ponownie wywołać PopClip musielibyśmy odznaczyć i ponownie zaznaczyć tekst. Na szczęście w Alfredzie istnieje możliwość stworzenia banalnego workflow, które pozwoli wywołać PopClip za pomocą ustalonego skrótu klawiszowego.

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu całość składa się z dwóch elementów:

  • skrótu klawiszowego,
  • komendy, jaka ma zostać wykonana.

Pomijając oczywistą konfigurację pierwszego z nich, w drugim znajduje się linijka z poniższym skryptem:

Ma on za zadanie po prostu wywołać dymek PopClip. I sprawia się to bezbłędnie.

Nazwa: PopClip
Pobieranie: link

Wszystkie artykuły z serii Mój Alfred
możecie znaleźć pod tym linkiem.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Behinder napisał(a):

Przypomniałeś mi że mam jakieś nowe wtyczki do napisania :D

Maciej Skrzypczak napisał(a):

O, chętnie bym się dowiedział, jakie. ;)

Behinder napisał(a):

No wlasnie muszę pomyśleć. Może usprawnię sobie to Critic Marup i LastFm

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK