iMagazine

Oczyszczenie zablokowanego ekranu

01/01/2014, 15:25 · · · 11

Ostatnim razem pochwaliłem się Wam, że wykonałem JailBreak. Podałem tam przykładowe narzędzia, które usprawniły iOS 7. Dziś chciałbym Wam pokazać, jak można usunąć zbędne rzeczy z zablokowanego ekranu – napis „Odblokuj” oraz wskaźniki Centrum Powiadomień i Centrum Sterowania.

W iOS 7 widok zablokowanego ekranu stał się bardziej przyjemny. Usunięto z niego przede wszystkim wiele zbędnych elementów, które niepotrzebnie przesłaniały ustawioną tapetę. JailBreak umożliwia jednak jeszcze większe „odchudzenie”.

Chyba wszyscy wiemy, jak uruchomić Centrum Powiadomień i Centrum Sterowania, prawda? Pierwsze wysuwamy od górnej krawędzi ekranu, a drugi od dolnej. Zatem wskaźniki tych dwóch narzędzi na zablokowanym ekranie są całkowicie zbędne. Aby się ich pozbyć możemy skorzystać z dodatku TabLess (dostępny w oficjalnym repo), którego zadaniem jest ukrycie tych elementów.

Równie małe zadanie spełnia inny dodatek – Simplock (również dostępny w oficjalnym repozytorium). Pozwala on tym razem na pozbycie się napisu Odblokuj, dzięki czemu zablokowany ekran stanie się jeszcze bardziej przejrzysty.

Poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda efekt zastosowania tych dwóch narzędzi:

11

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


11
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
FrytoTedBinKuba PuchMDW2Patryk Krauza Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek Fronc
Gość

Tylko szczerze mówiąc, po co? Nie są to rzeczy, które wybitnie przeszkadzają w korzystaniu z telefonu.

MDW2
Gość
MDW2

Z nudów i żeby mieć inaczej niż normalnie. Gdyby tam tych kresek nie było to pewnie Jailbreak pozwalałby je dodać i większość jailbreakowców pewnie by to robiło tylko dlatego żeby mieć inaczej. ;) :)

Michał Zieliński
Gość

Albo można pozbyć się napisu „Odblokuj” kupując 5s. :)

Patryk Krauza
Gość
Patryk Krauza

Po 5 sekundach wraca ;)

Kuba Puch
Gość
Kuba Puch

Naprawde przelom!

TedBin
Gość
TedBin

Jak dziecko. Byle się pobawić. Niektórzy to nie wiedzą co z czasem robić :-(

Fryto
Gość
Fryto

U mnie na 5S ten tweak TabLess nie działa