iMagazine

Synchronizacja plików przez systemowe Notatki

05/01/2014, 18:43 · · · 1

Aplikacja Notatek dostępna jest zarówno na urządzeniach z iOS, jak i na komputerach z OS X Mountain Lion oraz nowszymi. Program ten sprawdza się nie tylko w przechowywaniu tekstu, ale może działać również jako magazyn plików.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Dodawanie do notatek plików za pośrednictwem Maka jest bardzo proste – wystarczy przeciągnąć daną rzecz do okna aplikacji Notatki. Zdjęcia wyświetlane będą z podglądem, natomiast pozostałe pliki pojawią się w postaci ikony i można je będzie uruchomić podwójnym kliknięciem.

1

iOS 7 nie radzi sobie niestety z plikami dodawanymi do notatek – widoczne są jako ikony spinaczy, nie można ich otworzyć. Pliki są natomiast obsługiwane na innych Makach, na których zalogowani jesteśmy swoim Apple ID, a także poprzez przeglądarkową wersję iCloud. Można je pobierać na dysk, a także dodawać do notatek kolejne rzeczy, przeciągając je do okna przeglądarki.

2


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Maciej Czechowski napisał(a):

A jak to jest z załącznikami w kalendarzu na innym komputerze?
Podobnie jak z notatkami,na aplikacji w iPhone widać,że są przy wydarzeniach,ale nie da się ich otworzyć.
Wg mnie Apple powinno to poprawić.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK