iMagazine

HK Center

Korzystanie z Java 7 bez instalacji wersji 6

02/02/2014, 22:23 · · · 3

Jakkolwiek by nie myśleć o Javie, czasami po prostu jest niezbędna, na przykład jeśli chcemy pobawić się w Minecrafcie, poćwiczyć programowanie w Eclipse, czy choćby uruchomić starsze wersje Photoshopa. Ostatnia wersja Javy bezpośrednio od Apple skończyła się na szóstej głównej iteracji. Biorąc pod uwagę, żę aktualnie najświeższa jest wersja 7. (a tuż za rogiem jest nawet i 8.), nie widzę sensu w instalowaniu tej pierwszej. Niestety, nawet jeśli zainstalujemy Javę 7, to przy uruchamianiu aplikacji wymagającej tego środowiska możemy otrzymać komunikat widoczny w nagłówku tego wpisu. Jak można to zmienić?

Jak zwykle z pomocą przychodzą „internety”. Jak się okazuje, nie tylko ja spotkałem się z wyżej opisanym problemem i w serwisie Stack Overflow, ktoś zwrócił się z prośbą o pomoc. Jak się okazuje OS X nie wykrywa samej Javy 7 z dość prostego powodu – w jednym z plików konfiguracyjnych zabrakło kilku ważnych definicji. Na szczęście łatwo to naprawić.

W Finderze wciskamy kombinację klawiszy Shift ⇧+Cmd ⌘ + G i w polu Idź do katalogu wpisujemy poniższą ścieżkę:

, gdzie w miejscu x należy wpisać ostatnią wersję Javy. Najlepiej zrobić to przy pomocy autouzupełniania, podczas wpisywania nazwy katalogu jdk1.7. nacisnąć klawisz Tab ⇥.

W powyższym katalogu kopiujemy na Biurko plik Info.plist i edytujemy go w dowolnym edytorze tekstowym, np. TextEdit. Odszukujemy tam poniższy tekst:

i zastępujemy poniższym:

Następnie zapisujemy plik i przenosimy go do pierwotnego katalogu nadpisując oryginał. Podczas tej operacji będziemy musieli podać hasło administratora.

Teraz wystarczy tylko się przelogować lub zrestartować komputer i aplikacje oparte na Javie powinny uruchomić się bez żadnych problemów.

Źródło: Stack Overflow

3

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Maciej SkrzypczakJebaczKoz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
JebaczKoz
Gość
JebaczKoz

Czemu chcecie walczyć w myślą technologiczna Apple i zamiast zrobić jak Apple przykazało uruchamiać wersje 7?

Maciej Skrzypczak
Gość

Bo istnieje taką możliwość, bo Java 7 jest nowsza, itp., itd. ;)

JebaczKoz
Gość
JebaczKoz

E tam
Apple wie najlepiej czego potrzebujesz.
Pokazując od pół roku nie działający iMail.