iMagazine

Korzystanie z Java 7 bez instalacji wersji 6

02/02/2014, 22:23 · · · 3

Jakkolwiek by nie myśleć o Javie, czasami po prostu jest niezbędna, na przykład jeśli chcemy pobawić się w Minecrafcie, poćwiczyć programowanie w Eclipse, czy choćby uruchomić starsze wersje Photoshopa. Ostatnia wersja Javy bezpośrednio od Apple skończyła się na szóstej głównej iteracji. Biorąc pod uwagę, żę aktualnie najświeższa jest wersja 7. (a tuż za rogiem jest nawet i 8.), nie widzę sensu w instalowaniu tej pierwszej. Niestety, nawet jeśli zainstalujemy Javę 7, to przy uruchamianiu aplikacji wymagającej tego środowiska możemy otrzymać komunikat widoczny w nagłówku tego wpisu. Jak można to zmienić?

Jak zwykle z pomocą przychodzą „internety”. Jak się okazuje, nie tylko ja spotkałem się z wyżej opisanym problemem i w serwisie Stack Overflow, ktoś zwrócił się z prośbą o pomoc. Jak się okazuje OS X nie wykrywa samej Javy 7 z dość prostego powodu – w jednym z plików konfiguracyjnych zabrakło kilku ważnych definicji. Na szczęście łatwo to naprawić.

W Finderze wciskamy kombinację klawiszy Shift ⇧+Cmd ⌘ + G i w polu Idź do katalogu wpisujemy poniższą ścieżkę:

, gdzie w miejscu x należy wpisać ostatnią wersję Javy. Najlepiej zrobić to przy pomocy autouzupełniania, podczas wpisywania nazwy katalogu jdk1.7. nacisnąć klawisz Tab ⇥.

W powyższym katalogu kopiujemy na Biurko plik Info.plist i edytujemy go w dowolnym edytorze tekstowym, np. TextEdit. Odszukujemy tam poniższy tekst:

i zastępujemy poniższym:

Następnie zapisujemy plik i przenosimy go do pierwotnego katalogu nadpisując oryginał. Podczas tej operacji będziemy musieli podać hasło administratora.

Teraz wystarczy tylko się przelogować lub zrestartować komputer i aplikacje oparte na Javie powinny uruchomić się bez żadnych problemów.

Źródło: Stack Overflow


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

JebaczKoz napisał(a):

Czemu chcecie walczyć w myślą technologiczna Apple i zamiast zrobić jak Apple przykazało uruchamiać wersje 7?

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Bo istnieje taką możliwość, bo Java 7 jest nowsza, itp., itd. ;)

JebaczKoz napisał(a):

E tam
Apple wie najlepiej czego potrzebujesz.
Pokazując od pół roku nie działający iMail.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK