iMagazine

Zmiana zachowania tapety w iOS 7.1

14/03/2014, 12:51 · · · 2

Najważniejszą zmianą wprowadzoną w iOS 7.1 jest poprawa stabilności i wydajności systemu. Obok niej pojawiło się też kilka usprawnień wizualnych – jedno z nich pozwala na zmianę ruchu tapety niezależnie od pozostałych elementów interfejsu.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Wchodzimy do Ustawień, a następnie odnajdujemy w nich sekcję Tapety i jasność. Następnie w sekcji Tapeta wybieramy jedną z miniatur widoku ekranu (w zależności od tego, czy chcemy zmienić zachowanie tapety na ekranie blokady, czy na głównym).

20140314-125117.jpg

Na dole ekranu widoczny jest przycisk Ruch. Pozwala on na zablokowanie lub odblokowanie przesuwania się tapety w tle, w zależności od położenia telefonu. Może on zostać ustawiony niezależnie dla ekranu blokady i ekranu głównego. Opcja ta pojawia się również przy ustawianiu nowej tapety.

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

M8 napisał(a):

Ruch tapety jest ok, jednak ruch ikon jest dla mnie irytujący.

BGN napisał(a):

Warto dodać, że tej opcji nie wydać przy włączonej opcji ‚Redukuj Ruch’ (Reduce Movement).

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK