iMagazine

WiMP HiFi – najwyższa jakość dźwięku już w Polsce

28/03/2014, 11:59 · · · 8

Zrzut ekranu 2014-03-28 o 11.58.34

Od wczoraj, nasz partner muzyczny czyli serwis WiMP udostępnia w Polsce usługę bezstratnego strumieniowania muzyki – WiMP HiFi. Każdy komu zależy na najwyższej jakości dźwięku może słuchać ponad 23 milionów utworów w formacie bez kompresji. Usługa jest dostępna na urządzeniach działających w środowisku iOS, Android, Windows Phone, Mac OS i Windows oraz sprzęcie Sonos i Bluesound.

Uczestniczyliśmy w prezentacji, która odbyła się w salonie Marantz przy ul. Poznańskiej 24 w Warszawie. W miłej kameralnej atmosferze dowiedzieliśmy się, że Polska jest kolejnym krajem, w którym WiMP udostępnia swoją sztandarową usługę WiMP HiFi. Do tej pory z ponad 23 milionów utworów w bezstratnym formacie mogli korzystać Niemcy, Duńczycy, Norwegowie oraz Szwedzi. Wczoraj, do tego elitarnego grona, dołączyli Polacy. Na żywo w pokoju odsłuchowym mogliśmy przekonać się, że WiMP HiFi to ogromny krok, który zbliża nas do słuchania muzyki dokładnie takiej, jaka została stworzona w studio.

“Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z tego, że jako pierwsi na świecie udostępniamy usługę strumieniowania muzyki w najwyższej, bezstratnej jakości – mówił Adrian Ciepichał, dyrektor generalny polskiego biura WiMP. – Do tej pory wszystkie serwisy streamingowe borykały się z problemem jakości dźwięku. Dotyczyło to nawet WiMP, który od lat jest kojarzony z wysoką jakością udostępnianych plików.

Część prezentacji poprowadził Paal Bratelund, product developer WiMP, który mówił jak ważna w naszym życiu jest jakość muzyki, który otaczana nas dosłownie wszędzie. “Kiedy naprawdę chcesz czerpać radość ze słuchania muzyki, czy to pojedynczych utworów czy całych albumów, WiMP HiFi jest idealnym rozwiązaniem. To doskonały towarzysz dla najwyższej jakości sprzętu, zarówno dla głośników, jak i słuchawek. Nawet jeśli muzyka dostępna do tej pory w WiMP miała bardzo wysoką jakość, to streaming plików w formacie FLAC  i ALAC, bezpośrednio do telefonu, tabletu czy zestawu audio, jest czymś szczególnym. Jakość jak w studium muzycznym? Tak, jest to możliwe od dziś w każdym domu”

Od wczoraj usługa dostępna jest dla wszystkich za 39,99zł, a przez 30 dni możemy wypróbować WiMP HiFi za darmo.


Dodaj komentarz

AdamP napisał(a):

W artykule jest pewne nieścisłość. WiMP HiFi można testować za darmo tylko przez 24h. 30-dniowy darmowy dostęp dotyczy tylko wąskiej grupy odbiorców która zapisała się na testy usługi.

Maciej Czechowski napisał(a):

W tej kwocie wolałbym co miesiąc kupić płytę cd,a w ostateczności album w iTunes (bo słuch nie pozwala mi być audiofilem).

AdamP napisał(a):

Zawsze możesz wybrać tańszą opcję, za ok. 20 zł lub 10 zł.

Maciej Czechowski napisał(a):

Sam korzystam ze Spotify w abonamencie w wysokości 10 zł/miesiąc i obecnie mi to wystarczy,ale biorąc pod uwagę przedmiotową usługę,i stosunek cena/jakość,wybrałbym coś z mojego poprzedniego komentarza.I tak jak tam wskazałem,nie mam na tyle dobrego słuchu,żeby docenić bezstratną jakość dźwięku.

rycek napisał(a):

Jak to możliwe, że masz Spotify za 10 zł?

Maciej Czechowski napisał(a):

Subskrybuję abonament,który został niedawno wycofany.
Mam w nim Spotify bez reklam na urządzeniach stacjonarnych,a na mobilnych,co kilka odtworzeń utworów,reklamy zachęcające do wykupienia abonamentu premium oraz niemożność odtwarzania w innej kolejności niż losowej.

rycek napisał(a):

Wimp za 10zł?

AdamP napisał(a):

WiMP Basic kosztuje 9,90 zł.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK