iMagazine

iPod Classic Vintage 5G Flash Edition – projekt zakończony

17/06/2014, 08:58 · · · 13

Projekt iPod Classic Vintage 5G Flash Edition został zakończony – mam w swoim „starym” iPodzie 5G wnętrzności od Classica, najnowsze możliwe oprogramowanie oraz co najważniejsze 128GB pamięci…wszystko to w pięknej, klasycznej, białej obudowie.

iPod5G 1

Wczoraj odebrałem wreszcie docelową konfigurację – przyszły paczki z zamówionym adapterem SD->CF oraz kartą SD-XC 128GB.

iPod5G 2

Adapter jak i kartę kupiłem na Allegro – jest kilka dostępnych produktów. Ja wybrałem to co widzicie na zdjęciach (adapter jest „no name”) oraz kartę Kingstona.

iPod5G 3

Brałem w ciemno, ale jak się okazało trafnie – wszystko działa. Podobno nie wszystkie karty i przejściówki/adaptery chcą w takiej konfiguracji współpracować.

iPod5G 4

Adapter jest grubszy od standardowej karty CF, dlatego miałem lekki stres czy wszystko zmieści się w obudowie od iPoda 5G 30GB – to jest ta „najcieńsza”. Późniejsze i nowsze modele były grubsze. Całe szczęście wszystko jest ok – zmieściło się.

Co ciekawe ze 128GB, po sformatowaniu i odtworzeniu oprogramowania iPoda, dostępne mam „tylko” około 117GB – jakoś będę musiał z tym żyć;-)

iPod5G 5

Jeszcze raz bardzo dziękuję MacLife za pomoc w realizacji tego pomysłu.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Borkus napisał(a):

Projekt jako akademicki bardzo fajny, jednak nie zdecydowałbym się na taką konfigurację jako docelowe rozwiązanie. Największy problem upatruję w przejściówce no-name i samej karcie SD. Apple stawia na niezawodność, dlatego nie pozwala np. na montowanie kart rozszerzeń pamięci w iUrządzeniach, Tutaj zastosowali kartę CF, a w porównaniu do SD jako analogii można użyć interface’u FireWire i USB – niby da się przesyłać dane, ale jeśli ma być niezawodne to USB tego nie gwarantuje. Drogie rozwiązania niosą za sobą technologię, która w zdecydowanie wyższym stopniu zapewnia niezawodność. Wracając do kart pamięci profesjonalne lustrzanki nadal korzystają z kart CF – jako przykład: Canon EOS-1D C czy Nikon D4S.

rybak17 napisał(a):

Do tego taniej na allegro kupić iPoda Classic 160GB.

Dominik Łada napisał(a):

Taniej może, ale po pierwsze przeczytaj mój pierwszy tekst to będzie jasne dlaczego nie Classica. Po drugie te co są „tańsze” są w zdecydowanie gorszym stanie niż mój 5G. Po trzecie flash jest mniej awaryjny niż klasyczne dyski, tym bardziej w urządzeniu, które się cały czas nosi ze sobą, nie mówiąc o podtrzymaniu z baterii. Po czwarte jeśli mogłem mieć jedyny w swoim rodzaju model iPoda to warto było;-)

rybak17 napisał(a):

Wiem, z powodów sentymentalnych.
Co do dysków miałem 11 letnie iPody i HDD nic się nie działo. Do tego jak ktoś już napisał dyski są niezawodne w przciwieństwie do przejściówek „no name”.
iPod Classic trzyma dość długo na baterii i o wiele dłużej niż starsze modele. Na koniec dodam że takich przeróbek było wiele a na forum mp3store.pl są ciekawsze modyfikacje.

Bart napisał(a):

Mam pytanie – mam identyczna przejsciowke + karte SD – sek w tym ze mam iPod classic 6th thin/cienki – zmiesci sie to?

calosc jest o wiele grubsza od dysku HDD

Ale i z drugiej strony tylnia obudowa z 5th wyglada tak samo jak w 6th? Taka sama przestrzen jest pomiedzy szkieletem a ta obudowa w 5th a 6th?

Bart napisał(a):

a czy ten twoj Classic 160GB jak bedzie wlaczony HDD i upadnie na ziemie – nadal HDD bedzie dzialac? :)

tt napisał(a):

moj upadal wielokrotnie. dodatkowo od 5 lat jest caly czas w samochodzie (przezyl mrozy -27 stopni) i dziala bez zarzutu.

jamirq napisał(a):

Uzywaja CF bo sa szybsze. ciekawe jak będziesz zmieniał poglądy jak Apple jednak w koncu umozliwi stosowanie kart pamięci – chociaż mało prawdopodobne, ale z biznesowego punktu widzenia.

Borkus napisał(a):

Zapytaj mnie jak zaczną.

Marcin Koćmierowski napisał(a):

Kozak że wszystko działa! Teraz masz wilka w owczej skórze. Ja robię przymiarki do dysku SSD… Pozdrawiam

proca napisał(a):

A jaki koszt takiej zabawy? Chodzi mi o wymianę dysku na karte sd z przelotkami.

Dominik Łada napisał(a):

Wszystko napisałem. Czytaj uważnie;-)

proca napisał(a):

Faktycznie. Jest w poprzednim artykule :-)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK